Qozogʻiston Elchisi bilan uchrashuv
2019-yilning 29-mart kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Qozogʻiston Respublikasi Favqulodda va muxtor elchisi etib tayinlangan Darxan Satibaldini qabul qildi.
Vazir Elchining ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qilar ekan, uni yuqori mansabga tayinlangani bilan samimiy tabrikladi va mamlakatlarimiz va xalqlarimiz oʻrtasidagi aloqalarni mustahkamlash yoʻlida unga muvaffaqiyatlar tiladi.
Suhbat chogʻida Oʻzbekiston-Qozogʻiston hamkorligining dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Taʼkidlanganidek, Birinchi Prezident Nursulton Nazarboyev poydevor qoʻygan Qozogʻistondagi siyosiy va ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarga Oʻzbekistonda hurmat bilan qaraladi.
Uchrashuvda turli darajadagi ikki tomonlama aloqalar jadvali va kun tartibi, shuningdek, Oʻzbekistonda Qozogʻiston yilini oʻtkazish bilan bogʻliq masalalar koʻrib chiqildi.

29 марта 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан Дархана Сатыбалды.
Принимая копии верительных грамот, Министр тепло поздравил Посла с высоким назначением и пожелал ему успешной работы на благо укрепления отношений между нашими странами и народами.
Во время состоявшейся беседы обсуждены актуальные вопросы узбекско-казахстанского сотрудничества.
Как подчеркивалось, в Узбекистане с уважением относятся к достижениям Казахстана в осуществлении политических и социально-экономических преобразований, основу которым заложил Первый Президент Нурсултан Назарбаев.
На встрече также рассмотрен график и повестка дня предстоящих двусторонних контактов на различных уровнях, а также вопросы, связанные с проведением Года Казахстана в Узбекистане.