Qozogʻiston Elchisi bilan uchrashuv
2019-yilning 29-mart kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Qozogʻiston Respublikasi Favqulodda va muxtor elchisi etib tayinlangan Darxan Satibaldini qabul qildi.
Vazir Elchining ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qilar ekan, uni yuqori mansabga tayinlangani bilan samimiy tabrikladi va mamlakatlarimiz va xalqlarimiz oʻrtasidagi aloqalarni mustahkamlash yoʻlida unga muvaffaqiyatlar tiladi.
Suhbat chogʻida Oʻzbekiston-Qozogʻiston hamkorligining dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Taʼkidlanganidek, Birinchi Prezident Nursulton Nazarboyev poydevor qoʻygan Qozogʻistondagi siyosiy va ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarga Oʻzbekistonda hurmat bilan qaraladi.
Uchrashuvda turli darajadagi ikki tomonlama aloqalar jadvali va kun tartibi, shuningdek, Oʻzbekistonda Qozogʻiston yilini oʻtkazish bilan bogʻliq masalalar koʻrib chiqildi.

On March 29, 2019, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan Darkhan Satybaldy.
Accepting copies of his credentials, the Minister warmly congratulated the Ambassador on his appointment and wished him success in strengthening relations between the two countries and people.
Current issues of Uzbekistan – Kazakhstan cooperation were discussed during the conversation.
As it was noted, Uzbekistan respects Kazakhstan’s achievements in implementation of political and socio-economic reforms, the basis of which was laid by the First President Nursultan Nazarbayev.
The schedule and agenda of the upcoming bilateral contacts at various levels, as well as issues related to the Year of Kazakhstan in Uzbekistan were also discussed at the meeting.