Jismoniy tarbiya va sport vaziri oʻzi oʻqigan maktabga kitoblar va sport jihozlari sovgʻa qildi
27-mart kuni Jismoniy tarbiya va sport vaziri Dilmurod Nabiyev poytaxtimizning Uchtepa tumanidagi 4-umumtaʼlim maktabiga borib, oʻzi taʼlim olgan ushbu muassasaga sport jihozlari hamda shaxsiy kutubxonasidan kitoblar sovgʻa qildi.
Maktab jamoasi va oʻquvchilar bilan boʻlgan suhbat chogʻida vazir oʻquvchilarning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish boʻyicha Prezidentimiz tomonidan berilgan topshiriqlar ijrosini taʼminlashda har bir inson faollik koʻrsatishi lozimligini taʼkidladi.
– Umid qilamizki, oʻquvchilarimiz bu kitoblarni oʻqib oʻz bilim va koʻnikmalarini yanada mustahkamlashadi. Yoshlarimiz qaysi sohani tanlamasinlar, ularning har tomonlama barkamol inson boʻlib yetishishlari uchun nafaqat maʼnan, balkim jismonan rivojlanish ham muhim rol oʻynaydi. Shuning uchun, oʻquvchilarimiz boʻsh vaqtlarini turli zararli odatlarga sarflashlariga yoʻl qoʻymaslik uchun ularni kitob oʻqishga, sport bilan shugʻullanishga daʼvat etishimiz zarur, – dedi Dilmurod Nabiyev
Eslatib oʻtamiz, rahbarlarni oʻzi taʼlim olgan maktab kutubxonasiga kitoblar sovgʻa qilish tashabbusi 19 mart kuni yoshlar maʼnaviyatini oshirish, ularning boʻsh vaqtini tashkil etishda koʻmak berish, yoshlar orasida kitob oʻqishni targʻib qilishga bagʻishlangan yigʻilishda Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan ilgari surilgan edi.

Министр физической культуры и спорта подарил школе, где сам учился, книги и спортивный инвентарь
27 марта Министр физической культуры и спорта Дилмурод Набиев подарил общеобразовательной школе №4 Учтепинского района столицы, где сам получил когда-то среднее образование, спортивный инвентарь и книги из личной библиотеки.
Во время беседы с коллективом школы и учениками министр подчеркнул необходимость проявления активности каждого в выполнении поручений Президента по организации содержательного досуга учащихся.
– Надеюсь, что эти книги помогут детям в укреплении своих знаний и навыков. Какую профессию не выбрали бы, очень важно, чтобы они выросли здоровыми и физически, и морально. Для того, чтобы не допускать распространения среди них различных вредных привычек, все мы должны вовлекать их к чтению, занятию спортом, – сказал Дилмурод Набиев
Напомним, инициатива дарения книг руководителями государственных органов библиотеке школы, где учились сами было выдвинуто Президентом Шавкатом Мирзиёевым 19 марта этого года на видеоселекторном совещании по вопросам усиления внимания к молодежи, широкого вовлечения ее к культуре, искусству и спорту, формирования навыков использования информационных технологий, пропаганды чтения книг среди молодого поколения и обеспечения занятости женщин.