Davlatimiz rahbarining BAA Bosh vaziri oʻrinbosari, ichki ishlar vaziri bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi
2019-03-25 | Siyosat
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Abu-Dabi shahrida mamlakatimiz delegatsiyasi uchun ajratilgan qarorgohda Birlashgan Arab Amirliklari Bosh vaziri oʻrinbosari, ichki ishlar vaziri Shayx Sayf bin Zoid Ol Nahayonni qabul qildi.
Uchrashuvda jamoat xavfsizligini taʼminlash sohasida amaliy hamkorlikni yoʻlga qoʻyish masalalari muhokama qilindi. Bu borada oʻzaro tajriba almashish, delegatsiyalar tashrifini tashkil etish yuzasidan kelishuvlarga erishildi.

Состоялась встреча главы нашего государства c заместителем Премьер-министра, министром внутренних дел ОАЭ
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев в отведенной для делегации Узбекистана резиденции в Абу-Даби принял заместителя Премьер-министра, министра внутренних дел Объединенных Арабских Эмиратов Шейха Сайфа бин Заида Аль Нахаяна.
На встрече обсуждены вопросы практического взаимодействия в сфере общественной безопасности. Достигнута договоренность об обмене делегациями и опытом в этом направлении.