​Afg‘oniston Prezidentining Maslahatchisi bilan uchrashuv​
2019-yilning 6-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov mamlakatimizda bo‘lib turgan Afg‘oniston Islom Respublikasi Prezidentining Milliy xavfsizlik masalalari bo‘yicha maslahatchisi Hamidulla Muhib boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashdi.​
Uchrashuvda Afg‘onistonda tinchlik jarayonini boshlash bilan bog‘liq qator masalalar muhokama qilindi hamda mintaqaviy muammolar yuzasidan fikr almashildi.
Vazir Afg‘onistonning mamlakat tashqi siyosatining muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lib qolayotganini va O‘zbekiston uning iqtisodiy infratuzilmasini qayta tiklashda bundan keyin ham har qanday yordamni ko‘rsatishga tayyorligini tasdiqladi.
Maslahatchi Hamidulla Muhib Afg‘oniston va uning xalqi uchun transport, energetika, va yoshlar uchun ta’lim sohalaridagi strategik ahamiyatga ega loyihalarni amalga oshirishda O‘zbekiston tomonining ishtirok etishi Afg‘onistonda barqarorlikka erishish, uni mintaqaviy iqtisodiy uyg‘unlashuvga jalb qilishning tarkibiy qismi va muhim sharti ekanligini qayd etdi.

Встреча с Советником Президента Афганистана
6 марта 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов встретился с находящейся в нашей стране делегацией Исламской Республики Афганистан во главе с Советником Президента по вопросам национальной безопасности Хамидуллой Мухибом.
Стороны обсудили круг вопросов, связанных с запуском мирного процесса в Афганистане, а также обменялись мнениями по региональной проблематике.
Министр подтвердил, что Афганистан остается одним из важных направлений внешней политики и Узбекистан намерен и далее оказывать всяческое содействие в восстановлении его экономической инфраструктуры.
Советник Хамидулла Мухиб отметил, что участие узбекской стороны в реализации стратегически значимых для Афганистана и его народа проектах в области транспорта, энергетики, образования для молодежи являются составной частью и важным условием стабилизации в Афганистане, его включения в региональную экономическую взаимосвязанность.