​Afg‘oniston Prezidentining Maslahatchisi bilan uchrashuv​
2019-yilning 6-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov mamlakatimizda bo‘lib turgan Afg‘oniston Islom Respublikasi Prezidentining Milliy xavfsizlik masalalari bo‘yicha maslahatchisi Hamidulla Muhib boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashdi.​
Uchrashuvda Afg‘onistonda tinchlik jarayonini boshlash bilan bog‘liq qator masalalar muhokama qilindi hamda mintaqaviy muammolar yuzasidan fikr almashildi.
Vazir Afg‘onistonning mamlakat tashqi siyosatining muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lib qolayotganini va O‘zbekiston uning iqtisodiy infratuzilmasini qayta tiklashda bundan keyin ham har qanday yordamni ko‘rsatishga tayyorligini tasdiqladi.
Maslahatchi Hamidulla Muhib Afg‘oniston va uning xalqi uchun transport, energetika, va yoshlar uchun ta’lim sohalaridagi strategik ahamiyatga ega loyihalarni amalga oshirishda O‘zbekiston tomonining ishtirok etishi Afg‘onistonda barqarorlikka erishish, uni mintaqaviy iqtisodiy uyg‘unlashuvga jalb qilishning tarkibiy qismi va muhim sharti ekanligini qayd etdi.

Meeting with the Advisor to the President of Afghanistan
On March 6, the Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with delegation of the Islamic Republic of Afghanistan led by the National Security Advisor to the President Hamdullah Mohib.
According to Uzbekistan MFA, the parties discussed issues related to launching the peace process in Afghanistan, as well as exchanged views on regional issues.
The Minister confirmed that Afghanistan remains one of the important areas of foreign policy and Uzbekistan intends to continue provide all possible assistance in restoration of its economic infrastructure.
Advisor Hamdullah Mohib noted that participation of the Uzbek side in implementation of strategically important projects for Afghanistan and its people in the field of transport, energy education for youth is an integral part and important condition for stabilization in Afghanistan, its inclusion in regional economic interconnectedness.