Rossiya fan va madaniyat Markazining gumanitar yordami
25-fevral kuni Maktabgacha taʼlim vazirligida Rossiya fan va madaniyat Markazi (“Rossotrudnichestvo“) direktori V.N.Shulika vazirlik rahbariyatiga 130 dan ortiq kitoblarni sovgʻa sifatida topshirdi. “Rossotrudnichestvo“ning gumanitar yordami bolalar uchun badiiy adabiyot, rus tilini oʻrganish boʻyicha qoʻllanmalar, metodik adabiyot, rivojlantiruvchi bosma materiallar toʻplamini oʻz ichiga olgan.
Ushbu gumanitar yordam shu yil 18-fevraldagi vazirlik rahbariyatining RF elchixonasi vakillari bilan boʻlib oʻtgan uchrashuvi chogʻida vazirlik tomonidan berilgan soʻrovga koʻra amalga oshirildi.
V.K.Shulika ushbu xayriya aksiyasi hamkorlikning dastlabki bosqichi boʻlib, “Rossotrudnichestvo“ uni boshqa yoʻnalishlarda ham davom ettirishini bildirdi.

Книги в дар от РЦНК "Россотрудничество
25 февраля в МДО директор РЦНК "Россотрудничество" В.Н.Шулика передал в дар ДОУ Узбекистана более 130 книг: детскую художественную литературу, пособия по изучению русского языка, методическую литературу для воспитателей, а так же печатные развивающие материалы.
Данная помощь была оказана по запросу узбекской стороны, который был озвучен в ходе встречи рукаводства МДО с представителями посольства РФ, где обсуждались вопросы сотрудничества.
"Эта акция – только начало нашей совмесной работы, которуюмы намерены развивать в разных направлениях" – сказал В.Н.Шулика