Adliya vazirligi va “Buyuk Kelajak” xalqaro nodavlat notijorat tashkiloti oʻrtasida Memorandumini imzolandi
2019-02-04 | Jamiyat
2019-yil 1-fevral kuni Adliya vazirligi va “Buyuk Kelajak” xalqaro nodavlat notijorat tashkiloti oʻrtasida oʻzaro anglashuv Memorandumini imzolash marosimi boʻlib oʻtdi.
Marosimda Adliya vaziri birinchi oʻrinbosari M.Istamov, “Buyuk Kelajak” XNNT ijrochi direktori vazifasini bajaruvchi Z.Azimova hamda “Buyuk Kelajak” XNNT taʼsischisi B.Ismailovlar ishtirok etdi.
Memorandumning maqsadi “Buyuk Kelajak” ekspertlarining ilgʻor xorij tajribasi tahlillarini inobatga olgan holda Oʻzbekiston Respublikasining normativ-huquqiy bazasini va huquqni qoʻllash amaliyotini yanada takomillashtirishdan iboratdir.
Taʼkidlanishicha, ushbu hujjat tomonlarning rejalashtirilayotgan tadbirlarni hamda Oʻzbekistonda amalga oshirilayotgan keng koʻlamdagi islohotlar jarayonidagi vazifalarni samarali amalga oshirish uchun asos boʻlib xizmat qiladi.

Министерство юстици и МННО «Buyuk Kelajak» подписали Меморандум о сотрудничестве
1 февраля 2019 года Министерство юстиции и международная негосударственная некоммерческая организация «Buyuk Kelajak» подписали Меморандум о сотрудничестве.
В церемонии участвовали первый заместитель министра юстиции М. Истамов, в.и.о. исполнительного директора МННО «Buyuk Kelajak» З. Азимова и учредитель МННО «Buyuk Kelajak» Б. Исмаилов.
Отмечалось, что меморандум будет способствовать расширению сотрудничества в области дальнейшего совершенствования нормативно-правовой базы и правоприменительной практики в Республике Узбекистан с учетом анализа передового зарубежного опыта при участии экспертов «Buyuk Kelajak». По мнению сторон, документ станет основой для плодотворного взаимодействия в сфере эффективной реализации запланированных мероприятий и задач в свете проводимых масштабных реформ в Узбекистане.