Oʻzbekistonda innovatsion va tadbirkorlik salohiyatining rivojlanishi
Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat Boshqaruv Akademiyasi hamda Britaniya Kengashining Oʻzbekistondagi vakolatxonasi bilan hamkorlikda Lester Universiteti (Buyuk Britaniya) professori Stiv Konvey ishtirokida seminar-trening tashkil etildi.
Joriy yilning 21-25-yanvar kunlari Davlat Boshqaruv Akademiyasida “Oʻzbekistonda innovatsion va tadbirkorlik salohiyatining rivojlanishi” mavzusida oʻtkazilgan seminar-treninglarda oliy taʼlim muassasalarining ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektorlari ishtirok etishdi.
Seminarda ishtirokida innovatsiya turlari, innovatsiya sohasida “klaster”, “tarmoq” konsepsiyalarining oʻrni, ishlab chiqarish va taʼlim tizimi oʻrtasidagi innovatsiyaviy aloqani rivojlantirish kabi koʻplab mavzular muhokamasi boʻlib oʻtdi.

Развитие инновационного и предпринимательского потенциала в Узбекистане
Министерством высшего и среднего специального образования совместно с Академия государственного управления при Президенте Республики Узбекистан и Британским советом в Узбекистане провела семинар-тренинг на тему «Развитие инновационного и предпринимательского потенциала в Узбекистане», 21-25 января 2019 года в Государственной Академии Управления.
В семинаре приняли участие проректоры по науке и инновациям высших учебных заведений. На семинаре участвовал профессор Стив Конвей из Университета Лестер (Великобритания), обсуждались ряд тем, таких как типы инновации, оценка инновации, введение в концепцию “кластеры”, “сети” и их роль в области инновации, создание связей между университетом и промышленностью для продвижения инноваций.