Oʻzbekiston “Yashil haftalik - 2019” koʻrgazmasida ishtirok etmoqda
Germaniya poytaxti Berlin shahrida boshlangan 84-xalqaro “Yashil haftalik – 2019” koʻrgazmasida Oʻzbekiston stendi namoyish etilmoqda.
Koʻrgazmada dunyoning 70 mamlakatidan 1 ming 600 dan ortiq ishtirokchi qatnashmoqda.
Mamlakatimiz stendi Oʻzbekiston Tashqi savdo vazirligi va “Oʻzekspomarkaz” milliy koʻrgazmalar kompaniyasi tomonidan tayyorlangan. Unda yurtimizning iqtisodiy va eksport salohiyatiga keng oʻrin berilgan.
Oʻzbekiston pavilonida tabiiy va qayta ishlangan meva-sabzavotlar, ziravorlar, sharob mahsulotlari, hunarmandlik buyumlari, shuningdek, milliy taomlar va yurtimiz sayyohlik salohiyati namoyish etilmoqda.

Узбекистан на выставке «Зелёная неделя - 2019»
Стенд Узбекистана представлен на 84-Международной выставке «Зелёная неделя - 2019» в Берлине (Германия).
Мероприятие продлится до 27 января 2019 года.
Стенд подготовлен Министерством внешней торговли совместно с АО НВК «Узэкспоцентр». В выставке участвуют свыше 1600 экспонентов из 70 стран мира и около 400 тысяч посетителей.
Узбекистан презентует экономический и экспортный потенциал страны. На стенде представлены натуральная и переработанная плодоовощная продукция, специи, приправы, вино-водочная продукция, изделия ремесленничества, а также зона для презентации национальной кухни и туристического потенциала Узбекистана.