Prezident Shavkat Mirziyoyev Berlinga keldi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 20-yanvar kuni rasmiy tashrif bilan Germaniya poytaxti Berlin shahriga keldi.
Tegel xalqaro aeroportida oliy martabali mehmon sharafiga faxriy qorovul saf tortdi. Davlatimiz rahbarini Germaniya rasmiy shaxslari kutib oldi.
Tashrifning asosiy tadbirlari 21-yanvarga moʻljallangan. Prezident Shavkat Mirziyoyev Berlinda Federal Prezident Frank-Valter Shtaynmayer, Federal kansler Angela Merkel va Bundestag Raisi Volfgang Shoyble bilan uchrashuvlar oʻtkazadi.
Muzokaralarda Oʻzbekiston bilan Germaniya oʻrtasidagi siyosiy muloqotni mustahkamlash, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy va moliyaviy hamkorlikni rivojlantirish, madaniy-gumanitar, fan-taʼlim va turizm sohalaridagi aloqalarni faollashtirish kabi masalalarni muhokama qilish koʻzda tutilgan.
22-yanvar kuni Myunxen shahrida Bavariya Bosh vaziri Markus Zyoder hamda Germaniyaning yetakchi kompaniya va banklari rahbarlari bilan uchrashuvlar oʻtkazilishi rejalashtirilgan.

President Shavkat Mirziyoyev arrives in Berlin
On January 20, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev arrived in Berlin on an official visit. It has been reported by the Press Service of the President.
An honor guard was lined up in honor of the President at Tegel International Airport. German officials met the President of Uzbekistan.
Main events of the visit are scheduled for January 21. President Shavkat Mirziyoyev will hold negotiations with the Federal President Frank-Walter Steinmeier, Federal Chancellor Angela Merkel and with Bundestag President Wolfgang Schäuble, in Berlin.
The agenda includes issues of further deepening the political dialogue, expanding trade-economic, investment and financial cooperation, enhancing cultural-humanitarian, scientific-educational and tourist exchanges.
On January 22, meetings are scheduled with the Minister President of Bavaria Markus Söder, as well as representatives of leading German business and financial circles in the city of Munich.