Prezident Shavkat Mirziyoyev Germaniyaga joʻnab ketdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Federal kansler Angela Merkelning taklifiga binoan 2019-yil 20-yanvar kuni rasmiy tashrif bilan Germaniya Federativ Respublikasiga joʻnab ketdi.
Davlatimiz rahbarining hamma saʼy-harakatlari, barcha safarlaridan maqsad bitta – xalqimiz manfaatini taʼminlash. Iqtisodiy, investitsiyaviy va texnologik jihatdan ulkan imkoniyatlarga ega Germaniya bilan hamkorlikdan ham katta maqsadlar koʻzlangan.
Uchrashuv va muzokarlar natijasida iqtisodiyot, moliya, investitsiya, innovatsiya, ilm-fan, texnika, taʼlim va madaniyat sohalarida muhim hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.

Президент Шавкат Мирзиёев отбыл в Германию
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 20 января 2019 года по приглашению Федерального канцлера Ангелы Меркель отбыл с официальным визитом в Федеративную Республику Германия.
Все усилия, все визиты и поездки главы нашего государства нацелены на одно - обеспечение интересов народа. Этому служит и многообещающий визит в Германию, обладающую огромными экономическими, инвестиционными и технологическими возможностями.
По итогам встреч и переговоров планируется подписание соглашений в области экономики, финансов, инвестиций, инноваций, науки и техники, образования и культуры.