I.V. Saviskiy nomidagi sanʼat muzeyi toʻplamidan koʻrgazma tashkil etiladi
Joriy yilning 18-yanvaridan 18-fevraligacha Oʻzbekiston tasviriy sanʼat galereyasida I.V. Saviskiy nomidagi Qoraqalpogʻiston davlat sanʼat muzeyi toʻplamidan “Makon va zamon uzra Avantgard“ deb nomlangan koʻrgazma tashkil etiladi.
Koʻrgazma Oʻzbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi, Oʻzbekiston Tasviriy sanʼat galereyasi va I.V. Saviskiy nomidagi Qoraqalpogʻiston davlat sanʼat muzeyi tomonidan tashkil etilgan.
Poytaxtimiz aholisi va mehmonlari uchun rossiyalik avangard sanʼat ustalarining asarlari bilan yaqindan tanishish uchun ajoyib imkoniyat.

Выставка из собрания музея имени И. В. Савицкого
С 18 января по 18 февраля в Галерее изобразительного искусства Узбекистана будет представлена выставка из собрания Государственного музея искусств имени И.В. Савицкого под названием «Авангард сквозь пространство и время».
Выставка организована совместно Министерством культуры Республики Узбекистан, Галереей изобразительного искусства Узбекистана и Государственным музеем искусств имени И.В. Савицкого.
Уникальная возможность для жителей и гостей столицы познакомиться с творчеством русских авангардистов.