“Agrobank” Germaniya banklari bilan muhim kelishuvlarni imzoladi
Mamlakatimizda hozirgi kunda amalga oshirilayotgan iqtisodiy islohotlar natijasida xorijiy investitsiyalarni jalb etish koʻlami sezilarli oshmoqda. Berlinda oʻtkazilayotgan Oʻzbekiston-Germaniya ishbilarmonlari biznes-forumi tijorat banklari uchun faol investitsiya muhitini yaratib berayotgani bilan yanada ahamiyatli boʻlmoqda.
Xalqaro forum doirasida “Agrobank” aksiyadorlik tijorat banki ilk bor 150 million Yevro miqdorida kredit liniya mablagʻlarini jalb qilish boʻyicha “Landesbank BadenWurttemberg” hamda “Commerz Bank AG” banklari bilan kelishuvlar imzoladi.
Kelishuvlar doirasida joriy yil 1-choragida toʻrtta yirik sanoat korxonalarining istiqbolli loyihalariga 65 million Yevro miqdorida kredit mablagʻlari ajratiladi. Buning hisobiga 1500 dan ortiq yangi ish oʻrinlari yaratiladi.
Mazkur kelishuvlar Germaniya moliya institutlari bilan ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish va investitsiya faoliyatini kengaytirishga xizmat qiladi.

"Агробанк" подписал важные соглашения с банками Германии
В результате осуществляемых в нашей стране экономических реформ значительно увеличиваются объемы привлекаемых иностранных инвестиций.
Проходящий в Берлине бизнес-форум деловых кругов Узбекистана и Германии способствует созданию активной инвестиционной среды для коммерческих банков.
В рамках международного форума акционерно-коммерческому банку "Агробанк" впервые удалось подписать соглашение с банками "Landesbank Baden Wurttemberg" и "Commerz Bank AG" по привлечению средств кредитной линии на 150 миллионов евро.
В рамках соглашений в первом квартале текущего года для перспективных проектов четырех крупных промышленных предприятий будет выделено 65 миллионов евро кредитных средств. За счет этого будет создано более 1500 новых рабочих мест.
Данные соглашения будут служить развитию двусторонних отношений с финансовыми институтами Германии и расширению инвестиционной деятельности.​​