Xorazmlik maktab oʻquvchilariga 20 mln. soʻmlik badiiy kitoblar taqdim etildi
Xalq taʼlimi vazirligi va MFond qoʻllab-quvvatlashida “Sharq Ayoli” XAJF tashabbusi bilan Xorazm viloyati Shovot tumanidagi 2-sonli umumtaʼlim maktabida xayriya aksiyasi oʻtkazildi. Aksiya doirasida maktab oʻquvchilari uchun umumiy narxi 20 million soʻm boʻlgan 250 dona rus adabiyoti kitoblari taqdim etildi.
Ushbu aksiya Oʻzbekiston yoshlari orasida taʼlimni targʻib etish va kitob oʻqish madaniyatini shakllantirish uchun tashkil etildi.
“Oʻzbekiston rahbariyati taʼlim sohasida keng koʻlamdagi islohotlarni boshladi. Bolalarga sarmoya yoʻnaltirish – bugungi kunda biz qilishimiz mumkin boʻlgan eng yaxshi sarmoyadir. Shunday aksiyalar orqali biz farzandlarimizning yaxshi bilim olishlari va professional faoliyatlarida muvaffaqiyatga erishish uchun asos solamiz degan umiddaman”, - deb taʼkidladi “Sharq Ayoli” Fondi boshqaruv raisi Saodat Tursunbayeva.
Tadbir Oʻzbekiston Respublikasi Taraqqiyot strategiyasi markazi hamda Xorazm maʼnaviyat va maʼrifat markazi bilan hamkorlikda oʻtkazildi.

Ученикам школы Хорезмской области передано 250 книг русской художественной литературы на общую сумму 20 млн. сумов
При поддержке Министерства народного образования и MFond по инициативе МЖОФ «Sharq Ayoli» прошла благотворительная акция в общеобразовательной школе №2 Шаватского района Хорезмской области. В рамках данной акции ученикам школы были переданы 250 книг русской художественной литературы на общую сумму 20 млн. сумов.
Данная акция была проведена для продвижения образования и формирования культуры чтения книг среди молодежи Узбекистана.
Председатель Правления Фонда «Sharq Ayoli» Саодат Турсунбаева отметила: «Руководство Узбекистана начало полномасштабные реформы в сфере образования. Инвестиции в детей – это самые лучшие инвестиции, которые мы можем делать на сегодняшний момент. Через такие акции, мы надеемся, что мы поможем нашем детям получить хорошее знание и заложить фундамент их будущего успеха в профессиональной деятельности».
Отметим, что акция была организована в партнерстве с Центром «Стратегии развития» Республики Узбекистан и Центром духовности и просветительства Хорезмской области.