Oʻzbekiston va Qirgʻiziston ishchi guruhlarining Namangan shahridagi uchrashuvi
2018-yilning 15-21-oktabr kunlari Namangan shahrida Oʻzbekiston Respublikasi va Qirgʻiziston Respublikasi oʻrtasidagi Davlat chegarasini delimitatsiya va demarkatsiya qilish masalalari boʻyicha Hukumat delegatsiyalari ishchi guruhlarining muzokaralari boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv chogʻida ikki davlat manfaatlari hisobga olingan holda Fargʻona viloyati hududidagi Shohimardon uchastkasining Qirgʻiziston Respublikasining Botken viloyati bilan tutashgan qismi hamda Namangan viloyati Qandiyon-Buloq uchastkasining Qirgʻizistonning Jalolobod viloyati bilan tutashgan bir qismi bayon qilindi.

Встреча рабочих групп Узбекистана и Кыргызстана в г.Намангане
15-21 октября 2018 года в г.Намангане (Узбекистан) прошли переговоры рабочих групп Правительственных делегаций Республики Узбекистан и Кыргызской Республики по вопросам делимитации и демаркации узбекско-кыргызской Государственной границы.
В ходе встречи сторонами с учетом интересов двух стран описан участок Шахимардан в пределах Ферганской области по смежеству с Баткенской областью Кыргызстана, а также часть участка Кандиён-Булок Наманганской области по смежеству с Джалал-Абадской областью Кыргызстана.