Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Parij shahriga keldi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Fransiya Respublikasi Prezidenti Emmanuel Makronning taklifiga binoan 8-oktyabr kuni rasmiy tashrif bilan Parij shahriga keldi.
Parij, 8-oktyabr.
OʻzA maxsus muxbiri Abu Bakr OʻROZOV xabar qiladi
Ikki davlat bayroqlari bilan bezatilgan “Orli” xalqaro aeroportida davlatimiz rahbarini Fransiya Respublikasining rasmiy shaxslari kutib oldi.
Bugun davlatimiz rahbari BMTning Taʼlim, fan va madaniyat masalalari boʻyicha tashkiloti Bosh direktori Odri Azule bilan uchrashadi. Unda Oʻzbekiston va YUNЕSKO oʻrtasidagi sheriklikni kengaytirish istiqbollari muhokama etiladi hamda 2018-2021-yillarga moʻljallangan qoʻshma Harakatlar rejasi qabul qilinishi kutilmoqda.
Shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Fransiya Respublikasi Senati raisi bilan va Fransiyaning yetakchi kompaniyalari rahbarlari bilan ham uchrashishi koʻzda tutilgan.

Президент Республики Узбекистан прибыл в Париж
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Французской Республики Эммануэля Макрона 8 октября прибыл с официальным визитом в Париж.
Париж, 8 октября.
Сообщает спецкор УзА Абу Бакир УРОЗОВ
В международном аэропорту "Орли" главу нашего государства встретили официальные лица Франции.
Сегодня глава нашего государства встретится с Генеральным директором Организации Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры Одри Азуле. На встрече будут обсуждены перспективы расширения сотрудничества между Узбекистаном и ЮНЕСКО, ожидается принятие совместного Плана действий на 2018-2021 годы.
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев проведет также встречи с Председателем Сената Франции и руководителями ведущих компаний этой страны.