Ekspertlarning TIVdagi uchrashuvi
2018-yilning 17-sentabr kuni TIVda Adliya vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruv akademiyasi, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, Toshkent davlat yuridik universiteti vakillari va boshqa ekspertlar ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvning maqsadi – umumiy xalqaro huquq normalarini (kodifikatsiya va ilg‘or rivojlanish) shakllantirishda respublikaning ishtirokini faollashtirish va xalqaro munosabatlarda huquqning ustuvorligini ta’minlash masalalarini muhokama qilish.
Uchrashuv davomida ekspertlar BMT Bosh Assambleyasi Oltinchi (huquqiy) qo‘mitasining bo‘lajak 73-sessiyasi kun tartibiga kiritilgan masalalarni batafsil muhokama qildilar hamda ular yuzasidan tegishli takliflarni ishlab chiqdilar.

Встреча экспертов в МИД
17 сентября 2018 года в МИД проведена экспертная встреча с участием представителей Министерства юстиции, Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан, Университета мировой экономики и дипломатии, Ташкентского государственного юридического университета и других экспертов.
Цель встречи – активизация участия республики в формировании норм общего международного права (кодификация и прогрессивное развитие) и обсуждение вопросов обеспечения верховенства права в международных отношениях.
В ходе встречи эксперты предметно обсудили вопросы, включенные в повестку дня предстоящей 73-й сессии Шестого (правового) комитета Генеральной Ассамблеи ООН и выработали по ним соответствующие предложения.