Ekspertlarning TIVdagi uchrashuvi
2018-yilning 17-sentabr kuni TIVda Adliya vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruv akademiyasi, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, Toshkent davlat yuridik universiteti vakillari va boshqa ekspertlar ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvning maqsadi – umumiy xalqaro huquq normalarini (kodifikatsiya va ilg‘or rivojlanish) shakllantirishda respublikaning ishtirokini faollashtirish va xalqaro munosabatlarda huquqning ustuvorligini ta’minlash masalalarini muhokama qilish.
Uchrashuv davomida ekspertlar BMT Bosh Assambleyasi Oltinchi (huquqiy) qo‘mitasining bo‘lajak 73-sessiyasi kun tartibiga kiritilgan masalalarni batafsil muhokama qildilar hamda ular yuzasidan tegishli takliflarni ishlab chiqdilar.

MFA hosts experts meeting
On September 17, 2018, the Ministry of Foreign Affairs held an expert meeting with representatives of the Ministry of Justice, the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan, the University of World Economy and Diplomacy, Tashkent State Law University and others.
The purpose of the meeting is to intensify participation of the country in formation of common international law (codification and progressive development) and to discuss issues of ensuring the rule of law in international relations.
At the meeting, the experts discussed in detail the issues included in the agenda of the upcoming 73rd session of the Sixth (legal) Committee of the UN General Assembly and developed relevant proposals on them.