Maqsad - mahsulotlar narxini arzonlashtirish
Davlatimiz rahbari Quva tumaniga tashrifi chog‘ida Farg‘ona viloyatida qishloq xo‘jaligi tarmoqlarini rivojlantirish loyihalari bilan tanishdi.
Parrandachilik, baliqchilik, asalarichilik, chorvachilik, tuyachilik, kartoshkachilik, limonchilik tarmoqlarini rivojlantirish, agrologistika markazi tashkil etish, yer o‘lchash, suvdan unumli foydalanish va boshqa loyihalar bo‘yicha mutasaddilarga ko‘rsatmalar berildi.
Bu tarmoqlar xalqimizning rizqi manbai. Maqsadimiz - mahsulot yetishtirishni ko‘paytirish hisobidan oziq-ovqat tovarlari narxini arzonlashtirish. Odamlar hozirgidek daromadi bilan ham to‘q, farovon yashashga imkoni bo‘lsin, dedi Shavkat Mirziyoyev.
Prezidentimiz tadbirkor va mutaxassislar bilan suhbatlashdi. Qishloq xo‘jaligi mahsulotlari yetishtirish hajmini oshirish, ularni saqlash, qadoqlash va iste’molchilarga yetkazib berish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

Цель - сделать продукцию доступнее
Глава нашего государства в ходе посещения Кувинского района ознакомился с проектами по развитию сельского хозяйства в Ферганской области.
По представленным проектам развития птицеводства, рыбоводства, пчеловодства, животноводства, верблюдоводства, картофелеводства, лимоноводства, организации агрологистического центра, измерения земель, рационального использования воды и другим проектам ответственным лицам даны соответствующие указания.
Эти направления сельского хозяйства - основа достатка нашего народа. Наша цель - сделать продукты питания доступнее за счет расширения заготовки продукции. Чтобы люди при текущих доходах могли жить сыто и благополучно, сказал Шавкат Мирзиёев.
Президент нашей страны побеседовал с предпринимателями и специалистами. Поручено увеличить объемы заготовки сельхозпродукции, организовать качественную работу по ее хранению, упаковке и доставке потребителям.