Maqsad - mahsulotlar narxini arzonlashtirish
Davlatimiz rahbari Quva tumaniga tashrifi chog‘ida Farg‘ona viloyatida qishloq xo‘jaligi tarmoqlarini rivojlantirish loyihalari bilan tanishdi.
Parrandachilik, baliqchilik, asalarichilik, chorvachilik, tuyachilik, kartoshkachilik, limonchilik tarmoqlarini rivojlantirish, agrologistika markazi tashkil etish, yer o‘lchash, suvdan unumli foydalanish va boshqa loyihalar bo‘yicha mutasaddilarga ko‘rsatmalar berildi.
Bu tarmoqlar xalqimizning rizqi manbai. Maqsadimiz - mahsulot yetishtirishni ko‘paytirish hisobidan oziq-ovqat tovarlari narxini arzonlashtirish. Odamlar hozirgidek daromadi bilan ham to‘q, farovon yashashga imkoni bo‘lsin, dedi Shavkat Mirziyoyev.
Prezidentimiz tadbirkor va mutaxassislar bilan suhbatlashdi. Qishloq xo‘jaligi mahsulotlari yetishtirish hajmini oshirish, ularni saqlash, qadoqlash va iste’molchilarga yetkazib berish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

The goal is to make products more affordable
The President of Uzbekistan, during his visit to Kuva district, got acquainted with projects on development of agriculture in Fergana region.
Responsible persons were given appropriate instructions on the submitted projects for development of poultry, fish farming, beekeeping, livestock, camel breeding, potato growing, lemon production, organization of an agro-logistics center, land measurement, rational use of water and other projects.
These directions of agriculture are the basis of prosperity of our people. Our goal is to make food products more affordable by expanding production of products. So that people at current incomes could live contentedly and happily, said Shavkat Mirziyoyev.
The President spoke with entrepreneurs and specialists. Instructions were given on increasing the volume of harvesting agricultural products, organizing qualitative work on their storage, packaging and delivery to consumers.