2018-05-03 | Jamiyat
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tashabbusi bilan Toshkent shahridagi Inha universiteti talabalari hamda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab o‘quvchilari «Charity and Donation» nomli xayriya aksiyasini tashkil qildilar.
Loyihadan ko‘zlangan maqsad yoshlarda boshqalarga nisbatan e’tiborli va xayrixoh bo‘lish, alohida ehtiyojga muhtoj yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, shuningdek bunday yoshlarga hayotda o‘z o‘rinlarini topishlariga ko‘maklashishdan iborat.
Aksiya ishtirokchilari Toshkent shahridagi mehribonlik uylaridan biriga tashrif buyurdilar. Talabalar va o‘quvchilar mehribonlik uyidagi alohida ehtiyojga muhtoj tarbiyalanuvchilari uchun qiziqarli dastur asosida qog‘ozdan turli shakllar yasash, applikatsiyalar tayyorlash abo‘yicha mahorat darslarini o‘tkazdilar. Shuningdek, tashkilotchi yoshlar bolalar uchun rang-barang kiyimlarning teatrlashgan shousini namoyish qildilar.

Charity and Donation: Быть добрее к окружающим несложно
По инициативе Мининфокома и Университета Инха в г. Ташкенте студенты вуза и ученики Специализированной школы по углубленному изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий провели благотворительную акцию «Charity and Donation».
Акция организована в целях формирования у молодежи стремления проявлять доброту к окружающим и оказания поддержки детям с особыми потребностями, а также помочь им найти свой путь в жизни.
Участники акции посетили один из домов милосердия Ташкента. Студенты и ученики подготовили для воспитанников этого дома интересную программу, провели мастер-класс по созданию оригами и аппликаций для детей с особыми потребностями, организовали красочное костюмированное шоу.