Prezident fermerlar bilan suhbatlashdi
Viloyat fermerlari, qishloq xo‘jaligi faxriylari bilan suhbatda paxtani qo‘shqator tarzda ekishning samarasi, klaster usulining ahamiyati haqida so‘z yuritildi.
Klasterdan eng katta maqsad - sifat va daromad. Paxta yetishtirishni klasterlarga topshirsak, dala ishlari tizimli va o‘z vaqtida bo‘ladi, daromad oshadi, dedi Shavkat Mirziyoyev.
Mamlakatimizda qishloq xo‘jaligini isloh qilish, mahalliy byudjetlarga tushumlarni ko‘paytirish, aholi daromadlarini oshirish, yoshlarni malakali kadrlar qilib voyaga yetkazish, odamlarni uy-joy bilan ta’minlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlarga to‘xtalib o‘tildi.

Президент побеседовал с фермерами
В разговоре с фермерами, ветеранами сельского хозяйства области говорилось об эффективности посева хлопчатника двойными рядами, значимости кластерного метода.
- Главная цель организации кластеров - достижение высокого качества и дохода. Поручив заготовку хлопка кластерам, увеличим прибыль, обеспечим системное и своевременное выполнение полевых работ, - сказал Шавкат Мирзиёев.
В беседе говорилось также о реформировании сельского хозяйства, увеличении поступлений в местные бюджеты, повышении доходов населения, воспитании квалифицированных молодых кадров, обеспечении людей жильем.