MDXAI delegatsiyasi bilan uchrashuv
2018-yilning 21-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Moskva davlat xalqaro aloqalar institutining (universitet) prorektori Artyom Malgin boshchiligidagi delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv jarayonida ta’lim sohasidagi O‘zbekiston-Rossiya munosabatlarini rivojlantirish nuqtai nazaridan O‘zbekiston TIVning Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti va MDXAI(U) o‘rtasida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
“O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tizimini tubdan takomillashtirish hamda tashqi siyosiy va tashqi iqtisodiy faoliyatning ustuvor yo‘nalishlarini amalga oshirishda uning mas’uliyatini kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni ijrosini ta’minlash bo‘yicha aniq qo‘shma loyihalarni amalga oshirish bilan bog‘liq amaliy masalalar muammolarining e’tibor markazidan joy oldi.

Встреча с делегацией МГИМО
21 апреля 2018 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией Московского государственного института международных отношений (университета) во главе с проректором Артемом Мальгиным.
Стороны обсудили перспективы сотрудничества между Университетом мировой экономики и дипломатии при МИД Узбекистана и МГИМО(У) в контексте развития узбекско-российских отношений в образовательной сфере.
В центре внимания находились практические вопросы реализации конкретных совместных проектов в рамках исполнения Указа Президента Узбекистана «О мерах по коренному совершенствованию системы Министерства иностранных дел Республики Узбекистан и усилению его ответственности за реализацию приоритетных направлений внешнеполитической и внешнеэкономической деятельности».