Prezident Tashkent City loyihalari bilan tanishdi
Tashkent City xalqaro biznes markazi qurilishi Prezidentimizning doimiy e’tiborida bo‘lib kelmoqda. Davlatimiz rahbari avval ham bu yerga tashrif buyurib, tashkiliy, moliyaviy masalalar yuzasidan ko‘rsatmalar bergan edi.
Poytaxtimizning Alisher Navoiy, Olmazor, Islom Karimov va Furqat ko‘chalari oralig‘idagi 80 gektar hududda barpo etilayotgan mazkur zamonaviy kompleksda biznes markazlar, savdo majmualari, mehmonxonalar, ofislar, kongress-xol, ko‘rgazma zallari, ko‘p qavatli zamonaviy uylar, restoranlar, sun’iy ko‘l, favvoralar, ijtimoiy va boshqa ob’ektlar quriladi. Shavkat Mirziyoyev 6 aprel kuni Tashkent City qurilish uchastkasida bo‘ldi. Besh yulduzli mehmonxona va kongress-xol qurilishining borishi bilan tanishdi. Mazkur inshootlarni zamonaviy va sifatli qilib qurish, yirik xalqaro anjumanlarni o‘tkazish uchun keng imkoniyatlar yaratish, geologiya, seysmologiya va iqlim sharoitlarini hisobga olish bo‘yicha topshiriqlar berdi.

Президент ознакомился с проектами, реализуемыми в Tashkent City
Ход строительства международного бизнес-центра Tashkent City находится под постоянным вниманием Президента. Глава нашего государства в ходе предыдущего посещения этого объекта дал указания касательно организационных, финансовых вопросов.
В современном комплексе, строящемся на территории площадью 80 гектаров между улицами Навои, Олмазор, Ислама Каримова и Фурката, будут возведены бизнес-центры, торговые комплексы, гостиницы, офисы, конгресс-холл, выставочные залы, современное многоквартирное жилье, рестораны, искусственное озеро, фонтаны, социальные и другие объекты.
Шавкат Мирзиёев 6 апреля побывал на строительном участке Tashken City, ознакомился с ходом возведения пятизвездочной гостиницы и конгресс-холла.
Глава государства дал поручения по качественному строительству этих сооружений в соответствии с современными требованиями, предусмотрев широкие условия для проведения крупных международных мероприятий, указал учесть при этом геологические, сейсмологические и климатические факторы.