Samarqandda O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi davlat xizmatlari agentligining tuman va shahar davlat xizmatlari ko‘rsatish markazlariga viloyat hokimligi tomonidan “Damas” avtomashinalari topshirildi.
Shu munosabat bilan o‘tkazilgan tadbirda O‘zbekiston Respublikasi adliya vaziri R.Davletov, Samarqand viloyati hokimi T.Jo‘rayev Prezidentimizning 2017-yil 12-dekabrdagi farmoniga asosan tashkil etilgan Davlat xizmatlari agentligi va uning hududiy markazlari zimmasiga yuklatilgan vazifalar, vakolat va majburiyatlari haqida so‘z yuritdi. “Fuqarolar emas, hujjatlar harakatlanadi”, degan tamoyil bo‘yicha faoliyat olib borayotgan agentlik ishi tahlil etilib, vazifalar belgilandi.

Центрам государственных услуг переданы ключи от автомобилей "Damas"
В Самарканде районные и городские центры Агентства государственных услуг при Министерстве юстиции Республики Узбекистан получили от хокимията области автомобили "Damas".
На организованном в связи с этим мероприятии министр юстиции Республики Узбекистан Р.Давлетов, хоким Самаркандской области Т.Жураев говорили о задачах, полномочиях и обязанностях Агентства государственных услуг и его территориальных центров, образованных на основе Указа Президента нашей страны от 12 декабря 2017 года. Была проанализирована деятельность агентства, работающего по принципу «Двигаются документы, а не граждане», определены предстоящие задачи.