Prezident Jizzax viloyatida
Bu korxonani bunyod etish bo‘yicha Prezidentimizning o‘tgan yili viloyatga tashrifi chog‘ida topshiriq berilgan edi. Shavkat Mirziyoyev yaqinda Samarqand viloyatida bo‘lganida har bir tumanda kamida ikkitadan tekstil korxonalari qurish zarurligini ta’kidlagan edi.
Yangidan qurilib, foydalanishga topshirilayotgan “Zarbdor tekstil” ana shunday zamonaviy korxonalardan. Bu yerda jami 1 ming 60 dan ortiq kishi doimiy ish bilan ta’minlanadi. Mahsulotlar ichki bozorni to‘ldirib, eksportga ham yo‘naltiriladi.
Mening eng katta maqsadim odamlarni ish bilan, daromad bilan ta’minlash, dedi Shavkat Mirziyoyev. Endi bir kilogramm paxtamizni ham chetga sotmaymiz, yurtimizda qayta ishlaymiz, qo‘shimcha qiymatli mahsulotlar ishlab chiqaramiz.
Shu yerda Jizzax viloyatida to‘qimachilik, kimyo, farmatsevtika sohalarini rivojlantirish, investitsiyalarni jalb etishga doir loyihalar taqdimoti o‘tkazildi.

Президент-в Джизакской области
Президент Шавкат Мирзиёев 30 марта прибыл в Джизакскую область. Первым делом глава государства ознакомился с деятельностью общества с ограниченной ответственностью “Зарбдор текстил” в Зарбдорском район, о строительстве которого дал поручение в ходе прошлогодней поездки в регион.
Шавкат Мирзиёев в ходе недавней поездки в Самаркандскую область отметил необходимость строительства не менее двух текстильных предприятий в каждом районе.
Одним из таких современных предприятий является  “Зарбдор текстил”. Здесь постоянной работой будут обеспечены более 1060 человек. Продукция помимо внутреннего рынка будет поставляться и на экспорт.
Моя самая большая цель - обеспечить людей работой, источником дохода, сказал Шавкат Мирзиёев. - Отныне будем меньше экспортировать хлопок за рубеж, перерабатывать его в нашей стране и производить продукцию с добавленной стоимостью.
Здесь же состоялась презентация проектов по развитию текстильной, химическй, фармацевтической промышленности в Джизакской области, привлечению инвестиций.