2018-03-27 | Siyosat
Poytaxtimizda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan «Tinchlik jarayoni, xavfsizlik sohasida hamkorlik va mintaqaviy sheriklik» mavzuida Afg‘oniston bo‘yicha yuqori darajadagi Toshkent xalqaro konferensiyasi bo‘lib o‘tmoqda.
Bugun, 27-mart kuni Xalqaro forumlar saroyida nufuzli tadbirning asosiy voqealari bo‘lib o‘tadi. Ayni paytda Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev konferensiya ishida ishtirok etish uchun Xalqaro forumlar saroyiga tashrif buyurdi.
Tadbir oldi Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning Afg‘oniston bo‘yicha yuqori darajadagi Toshkent xalqaro konferensiyasiga ishtirok etish uchun tashrif buyurgan Yevropa Ittifoqining tashqi ishlar va xavfsizlik siyosati bo‘yicha Oliy vakili Federika Mogerini bilan suhbat bo‘lib o‘tmoqda.

President of Uzbekistan arrives in Palace of International Forums to take part in the conference
Tashkent hosts Conference on Afghanistan “Peace process, security cooperation and regional collaboration”, on the initiative of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev.
The main events of the conference will take place at the Palace of International Forums, on March 27. President Shavkat Mirziyoyev arrived in the Palace to participate in the conference.
Currently, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev is holding a conversation with High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Federica Mogherini, who arrived in Tashkent to attend the high level international conference on Afghanistan.