AQSh Davlat kotibi o‘rinbosari bilan uchrashuv
2018-yilning 26-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Afg‘oniston bo‘yicha “Tinchlik jarayoni, xavfsizlik sohasida hamkorlik va mintaqaviy sheriklik” mavzusidagi xalqaro konferensiyada ishtirok etish uchun bugun Toshkent shahriga kelgan AQSh Davlat kotibining siyosiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Tomas Shennonni qabul qildi.
Uchrashuv chog‘ida turli sohalarda O‘zbekiston-AQSh hamkorligining holati va rivojlanish istiqbollari muhokama qilindi. Shuningdek, 27-mart kuni ochiladigan yuqori darajadagi Toshkent forumining kun tartibi nuqtayi nazaridan xalqaro va mintaqaviy masalalar ko‘rib chiqildi.

26 марта 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял заместителя Государственного секретаря США по политическим вопросам Томаса Шэннона, прибывшего сегодня в г.Ташкент для участия в международной конференции по Афганистану «Мирный процесс, сотрудничество в сфере безопасности и региональное взаимодействие».
Стороны обсудили состояние и перспективы развития узбекско-американского сотрудничества в различных областях, а также международные и региональные вопросы в контексте повестки дня открывающегося 27 марта Ташкентского форума высокого уровня.