Soya yetishtiruvchilar assotsiatsiyasi tuziladi
Bu haqda Prezident Shavkat Mirziyoyev Oqdaryo tumanida iqtisodiy loyihalar bilan tanishish chog‘ida topshiriq berdi.
Davlatimiz rahbari soya yog‘i xaridorgir va sog‘liq uchun foydali ekani, uning shroti parranda uchun zarur oziqa bo‘lishini ta’kidladi.
Shu yerda Samarqand viloyatida parrandachilik, chorvachilik, baliqchilik, asalarichilik va boshqa tarmoqlarni rivojlantirish, meva-sabzavot yetishtirish va eksport qilishni ko‘paytirish loyihalari taqdimoti o‘tkazildi.
Prezident loyihalar qamrovini oshirish, ishbilarmonlarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi. Tadbirkorlar bilan suhbatlashib, aytgan masalalarini joyida hal qildi.

Будет создана ассоциация производителей сои
Соответствующее поручение дал Президент Шавкат Мирзиёев в ходе ознакомления с экономическими проектами в Акдарьинском районе.
Глава нашего государства отметил пользу для здоровья и востребованность соевого масла, а также возможность использования его шрота в качестве птичьего корма.
Здесь же состоялась презентация проектов по развитию птицеводства, животноводства, рыбоводства, пчеловодства, плодоовощеводства и других отраслей в Самаркандской области, расширению экспорта их продукции.
Президент дал указания по расширению масштаба проектов, поддержке деловых людей. Побеседовав с предпринимателями, на месте решил поднятые ими вопросы.