Shavkat Mirziyoyev chekka hududlar aholisiga qulay sharoitlar yaratish bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Tomdi tumanidagi 12-bolalar musiqa va san’at maktabi faollar zalida Tomdi, Uchquduq, Konimex tumanlari va Zarafshon shahri jamoatchiligi vakillari, oqsoqollar, tadbirkorlar, yoshlar bilan muloqot qildi.
Samimiy muloqot chog‘ida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, qo‘shni davlatlar bilan do‘stona hamkorlik, viloyat iqtisodiyotini rivojlantirish, har qaysi qishloq, tuman va shaharda odamlarni qiynayotgan masalalarni bartaraf etish, yangi ish o‘rinlari yaratish, ta’lim-tarbiya masalalari xususida so‘z yuritildi.
Shavkat Mirziyoyev Navoiy viloyatining ko‘p millatli aholisi ahil-inoq, birodarligi bilan barchaga o‘rnak bo‘layotgani, o‘zbekni qozoqdan yoki rusdan ajratib bo‘lmasligini, ular mamlakatimizdagi barcha o‘zgarishlarga munosib hissasini qo‘shib kelayotganini alohida ta’kidladi.
Yig‘ilishda viloyatdagi qozoq milliy madaniyat markazi faollari, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi tuman kengashlari rahbarlari, pedagoglar, shifokorlar, sport murabbiylari, tadbirkorlar so‘zga chiqib, Prezidentimizning chekka hududlar aholisi bilan bevosita uchrashayotgani odamlarning ertangi kunga bo‘lgan ishonchini oshirayotgani, maktabgacha ta’lim tizimidagi o‘zgarishlar, yoshlar tarbiyasini to‘g‘ri tashkil etilayotgani jamiyatda muhit o‘zgarishiga olib kelayotgani haqida fikr-mulohaza bildirdilar.
Shu bilan birga, tadbirda o‘z yechimini kutayotgan qator muammolar tilga olinib, ularni joyida hal qilish bo‘yicha mutasaddilarga tegishli ko‘rsatmalar berildi.

Шавкат Мирзиёев дал указания по созданию благоприятных условий для жителей отдаленных районов
Президент Шавкат Мирзиёев в зале заседаний детской школы музыки и искусства №12 Тамдынского района провел диалог с представителями общественности, аксакалами, предпринимателями и молодежью Тамдынского, Учкудукского, Канимехского районов и города Зарафшана.
В ходе беседы, прошедшей в открытой и искренней обстановке, говорилось об осуществляемых в нашей стране широкомасштабных реформах, дружественных отношениях с соседними государствами, развитии экономики области, устранении проблем, волнующих людей в каждом селе, районе и городе, создании новых рабочих мест, образовании и воспитании молодого поколения.
Шавкат Мирзиёев особо отметил дружбу и согласие, сплоченность многонационального населения Навоийской области, их достойный вклад во все преобразования в нашей стране.
Выступившие на собрании активисты казахского национального культурного центра области, руководители районных советов Союза молодежи Узбекистана, педагоги, врачи, спортивные тренеры, предприниматели отметили, что встречи Президента нашей страны с жителями отдаленных районов укрепляет их уверенность в завтрашнем дне, а происходящие изменения в системе дошкольного образования, воспитания молодежи служат укреплению социально-духовной обстановки в обществе.
Вместе с тем на мероприятии были озвучены ожидающие своего решения проблемы, ответственным лицам даны указания по их устранению.
Шавкат Мирзиёев особо отметил, что повышение духовности населения самых отдаленных районов, обеспечение их занятости находятся под постоянным вниманием государства, а реализуемых в области широкомасштабные преобразования должны служить достойной жизни людей.