Hindiston dorishunoslari delegatsiyasi O‘zbekistonga keladi
Joriy yil 20 – 23 fevral kunlari Hindiston kimyo sanoati va o‘g‘itlari davlat vaziri M.Mandaviya boshchiligidagi hind farmatsevtlari delegatsiyasi mamlakatimizda bo‘ladi.
Ushbu tashrifdan ko‘zlangan maqsad farmatsevtika sohasidagi O‘zbekiston – Hindiston hamkorligi ko‘lamlarini yanada kengaytirishga ko‘maklashishdir.
Tashrif doirasida O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi va O‘zbekiston farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligida muzokaralar olib borish, Toshkentda qo‘shma biznes-forum o‘tkazish hamda respublikamiz mintaqalariga, jumladan, Andijon viloyatiga borish ko‘zda tutilgan.
Shuni qayd etish joizki, mamlakatimizda tuzilgan erkin farmatsevtika iqtisodiy zonalari va ularda taqdim etilgan imtiyoz hamda yengilliklar Hindiston dori-darmon sanoati vakillarida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Shu bois Hindiston tomoni farmatsevtika sohasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada kengaytirish uchun ulkan salohiyat mavjud ekanligini qayd etmoqda.

Фармацевтическая делегация Индии посетит Узбекистан
20-23 февраля индийская фармацевтическая делегация во главе с государственным министром химической промышленности и удобрений Индии М.Мандавией посетит Узбекистан.
Визит призван способствовать дальнейшему расширению узбекско-индийского сотрудничества в сфере фармацевтики.
В рамках визита предусмотрены переговоры в Министерстве здравоохранения и Агентстве по развитию фармацевтической отрасли Узбекистана, совместный бизнес-форум в Ташкенте, а также посещение регионов республики, в частности Андижанской области.
Следует отметить, что для индийской фарминдустрии большой интерес вызывают созданные в нашей стране свободные фармацевтические экономические зоны и предоставляемые в их рамках льготы и преференции. В этой связи индийская сторона констатирует наличие огромного потенциала для расширения взаимовыгодного сотрудничества в сфере фармацевтики.