Prezident Shavkat Mirziyoyev barpo etilayotgan “Navro‘z” madaniyat va istirohat bog‘i loyihalari bilan tanishdi
Anhor bo’yida bunyod etilayotgan bu bog’dagi barcha inshootlar ma’naviyatimiz, milliy qadriyatlarimizni ifoda etadi. Bog’da “Navro’z” bayrami tantanalari, madaniy tadbirlar o’tkazishga mo’ljallangan amfiteatr, qadimiy hovlilar, ustaxonalar, ayvonlar, choyxonalar va milliy an’analarimiz aks etgan etnografik shaharcha quriladi.
Navro’zda madaniyatimiz va qadriyatlarimizning barcha jihatlari namoyon bo’ladi. Bu bog’ ana shu boy milliy merosimizni tarannum etadigan joy bo’lishi kerak, dedi Prezidentimiz. Bu yerga sayyohlar ham ishtiyoq bilan kelishi, o’zini xuddi o’zbek mahallasida yurgandek his qilishi zarur. Har bir bino, o’tkaziladigan har bir tadbir o’sib kelayotgan yoshlarni Vatanga muhabbat, milliy qadriyat va an’analarimizga hurmat ruhida tarbiyalash, o’zligini anglashga hissa qo’shishi lozim.
Davlatimiz rahbari loyihalarni yanada takomillashtirish, Navro’z bayramini xalq sayli tarzida o’tkazish bo’yicha tavsiya va ko’rsatmalar berdi.

President Shavkat Mirziyoyev got acquainted with the project of creating “Navruz” park of culture and recreation in Tashkent
All the objects in the park, built along the Ankhor channel, embody the national values of people of Uzbekistan. An amphitheater for conducting solemn events in connection with Navruz holiday and other cultural events, workshops, terraces, teahouses, generally – an ethnographic town will be built in the park.
Navruz is a holiday, which embodies all the features of culture and traditions of our people. This park should serve to exalt this rich national heritage, said the President. It should become a place of attraction for tourists who should feel like they were in one of the makhallas of Uzbekistan. Each building, every event held here should contribute to educating youth in the spirit of love for the Motherland, respect for national values and traditions.
President Shavkat Mirziyoyev gave recommendations and instructions on further development of projects, celebrating Navruz in the form of national festivities.