Toshkentda bo‘lib o‘tadigan uch tomonlama uchrashuvga doir
2018-yilning 24-25-yanvar kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston, Qirg‘iziston va Xitoy hukumatlari o‘rtasida 1998-yil 19-fevralda imzolangan xalqaro avtomobil qatnovlari to‘g‘risidagi Bitimni amalga oshirish bo‘yicha uch tomonlama majlis bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuvda Xitoy Xalq Respublikasi Transport vazirligi, Qirg‘iziston Respublikasi Transport va yo‘llar vazirligi hamda O‘zbekiston avtomobil va daryo transporti agentligi delegatsiyalari ishtirok etadi.
Ushbu tadbir oldidan xalqaro avtomobil tashuv masalalari bo‘yicha O‘zbekiston-Qirg‘iziston va O‘zbekiston-Xitoy ikki tomonlama majlislarini o‘tkazish rejalashtirilgan.

О предстоящей в г.Ташкенте трехсторонней встрече
24-25 января 2018 года в г.Ташкенте состоится трехстороннее заседание по реализации Соглашения между правительствами Узбекистана, Кыргызстана и Китая о международном автомобильном сообщении, подписанном 19 февраля 1998 года.
В заседании примут участие делегации Министерства транспорта Китайской Народной Республики, Министерства транспорта и дорог Кыргызской Республики и Узбекского агентства автомобильного и речного транспорта.
Планируется, что накануне состоятся двусторонние узбекско-кыргызское и узбекско-китайское заседания по вопросам международных автомобильных перевозок.