Hamkorlikning yangi qirralari
O‘zbekiston Respublikasi IIV Akademiyasida Xitoy Xalq Respublikasining Toshkentdagi Elchixonasi XXR Jamoat xavfsizligi vazirligining rasmiy vakili Lyu Tunpin bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv IIV Akademiyasi delegatsiyasining Xitoy xalq politsiya universiteti va qurolli politsiya Akademiyasiga tashrifi (2017 yil 26-29 dekabr) yakunlari bo‘yicha o‘tkazildi.
IIV Akademiyasi boshlig‘i general-leytenant Bahodir Matlyubov bo‘lib o‘tgan tashrifning natijadorligini qayd etib, akademik mobillik doirasida maxsus o‘quv kurslarini, shuningdek Xitoy xalq politsiya universiteti va O‘zbekiston Respublikasi IIV Akademiyasida har ikkala oliy ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilari va kursantlari uchun “master-klass” darslarini tashkil etish yuzasidan o‘zaro kelishuvlarga erishilganligini ma’lum qildi.
Xitoy Xalq Respublikasining Toshkentdagi Elchixonasi XXR Jamoat xavfsizligi vazirligining rasmiy vakili Lyu Tunpin erishilgan o‘zaro kelishuvlarning amaliy ahamiyatini qayd etib, rasmiy vakil sifatida rejalashtirilgan tadbirlar amalga oshirilishini jadallashtirilishida hamma imkoniyatlarni ishga solishini bildirdi.
Uchrashuv kelgusida o‘zaro hamkorlikning ravnaq topishiga asos bo‘ladigan manfaatli, konstruktiv dialog ruhida o‘tdi.

Грани сотрудничества
В Академии МВД Республики Узбекистан состоялась встреча с Официальным представителем МОБ КНР при Посольстве КНР в Ташкенте Лю Тунпин.
Встреча проходила по итогам визита делегации Академии МВД в Китайский народный полицейский университет и Академию вооруженной полиции МОБ КНР (26-29 декабря 2017 г.).
Начальник Академии МВД генерал-лейтенант Баходир Матлюбов отметил результативность состоявшегося визита. Он подчеркнул, что были достигнуты договоренности об организации в рамках академической мобильности специальных курсов, а также «мастер-классов» в Китайском народном полицейском университете и Академии МВД Республики Узбекистан для курсантов и представителей профессорско-преподавательского состава ВУЗов.
Официальный представитель МОБ КНР при Посольстве КНР в Ташкенте Лю Тунпин подчеркнул значимость практического наполнения достигнутых договоренностей. Было отмечено, что Посольством в лице Официального представителя МОБ КНР будет оказано всемирное содействие в ускорении реализации запланированных мероприятий.
Встреча прошла в духе заинтересованного, конструктивного диалога, открытого к дальнейшему плодотворному сотрудничеству.