Shavkat Mirziyoyev Qurolli Kuchlar akademiyasida bo‘ldi
Ma’lumki, Prezidentimiz 2017-yilning yanvar oyida Toshkent oliy umumqo‘shin qo‘mondonlik bilim yurtida bo‘lib, mazkur bilim yurti zamirida mutlaqo yangi Qurolli Kuchlar Akademiyasini tashkil etish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar bergan edi. Davlatimiz rahbarining 2017-yil 25-apreldagi qarori bilan Qurolli Kuchlar Akademiyasi qayta tashkil qilindi.
Butunlay zamonaviy qiyofa kasb etgan Akademiyada ta’lim jarayoniga eng yangi usul va texnologiyalar joriy etilgan. O‘quv auditoriyalari zamonaviy trenajyorlar, o‘quv va laboratoriya asbob-uskunalari va kompyuter texnikasi bilan jihozlangan.
Prezidentimiz Akademiyada yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. O‘quv xonalari, oshxona, kursantlar yotoqxonalarida bo‘lib, ularning ta’lim olishi, harbiy amaliyotlarni bajarishini ko‘zdan kechirdi.
Davlatimiz rahbari kursantlar bilan suhbatlashdi. Ularni O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 26 yilligi bilan tabrikladi. Ajdodlarimizga munosib avlod bo‘lib, harbiy, dunyoviy bilimlarni puxta egallashi lozimligini ta’kidladi.

Шавкат Мирзиёев посетил Академию Вооруженных Сил
Глава государства побывал в новом здании академии, сданном в эксплуатации в преддверии 26-летия Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
В январе 2017 года Президент посетил Ташкентское высшее общевойсковое командное училище и дал соответствующие указания по организации на его базе абсолютно новой Академии Вооруженных Сил. Постановлением главы государства от 25 апреля 2017 года Академия Вооруженных Сил была реорганизована.
В академии, приобретшей современный облик, внедрены новейшие методики и технологии обучения. Аудитории оснащены современными тренажерами, учебно-лабораторным оборудованием и компьютерной техникой.
Президент ознакомился с созданными здесь условиями. Осмотрел учебные помещения, столовую, спальни курсантов, понаблюдал за процессом обучения.
Глава нашего государства побеседовал с курсантами, поздравил их с 26-летием Вооруженных Сил Республики Узбекистан. Отметил, что они должны быть достойными наших великих предков, глубоко осваивать знания не только в военной, но и в других разнообразных областях.