Shavkat Mirziyoyev Qurolli Kuchlar akademiyasida bo‘ldi
Ma’lumki, Prezidentimiz 2017-yilning yanvar oyida Toshkent oliy umumqo‘shin qo‘mondonlik bilim yurtida bo‘lib, mazkur bilim yurti zamirida mutlaqo yangi Qurolli Kuchlar Akademiyasini tashkil etish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar bergan edi. Davlatimiz rahbarining 2017-yil 25-apreldagi qarori bilan Qurolli Kuchlar Akademiyasi qayta tashkil qilindi.
Butunlay zamonaviy qiyofa kasb etgan Akademiyada ta’lim jarayoniga eng yangi usul va texnologiyalar joriy etilgan. O‘quv auditoriyalari zamonaviy trenajyorlar, o‘quv va laboratoriya asbob-uskunalari va kompyuter texnikasi bilan jihozlangan.
Prezidentimiz Akademiyada yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. O‘quv xonalari, oshxona, kursantlar yotoqxonalarida bo‘lib, ularning ta’lim olishi, harbiy amaliyotlarni bajarishini ko‘zdan kechirdi.
Davlatimiz rahbari kursantlar bilan suhbatlashdi. Ularni O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 26 yilligi bilan tabrikladi. Ajdodlarimizga munosib avlod bo‘lib, harbiy, dunyoviy bilimlarni puxta egallashi lozimligini ta’kidladi.

Shavkat Mirziyoyev visited the Academy of the Armed Forces
As reported by the Press Service of the President of the Republic of Uzbekistan, the Head of the state visited the new building of the academy, commissioned on the eve of the 26th anniversary of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan.
In January 2017, the President visited Tashkent Higher Combined Arms Command School and gave appropriate instructions on organization of an entirely new Academy of the Armed Forces on its basis. The Academy of the Armed Forces was reorganized by the resolution of the Head of the state of April 25, 2017.
The latest teaching methods and technologies has been introduced at the academy, which has acquired a modern look. Auditoriums are equipped with modern training, educational and laboratory equipment and computers.
The President got acquainted with conditions that are created here, and examined the study rooms, dining room, bedrooms of cadets, observed the learning process.
The Head of our state talked with cadets, congratulated them on the 26th anniversary of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan. He noted that they should be worthy of our great ancestors, master knowledge not only in the military, but also in other fields.