Prezidentimiz Yangiyo‘l tumani tibbiyot birlashmasida bo‘ldi
Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev mazkur tibbiyot birlashmasi faoliyati bilan tanishdi. Bu yerda davolanayotgan bemorlar ahvoli, turmush sharoiti bilan qiziqdi, ular bilan muloqot qildi.
Yangiyo‘l tumanida 262 mingdan ziyod aholi istiqomat qiladi. Tuman tibbiyot birlashmasining ilk binosi 1912-yilda qurilgan. So‘nggi binosi 1979-yilda foydalanishga topshirilgan. Keyingi yillarda binolarda qisman ta’mirlash ishlari olib borilgan. Bugungi kunga kelib shifo maskanining aksariyat binolari ma’nan eskirgan. Tibbiy asbob-uskunalar bilan ta’minlanish darajasi ham zamon talablariga javob bermaydi. Oddiy holatlarda ham bemorlar poytaxtdagi tibbiyot maskanlariga qatnab, muolaja olishga majbur bo‘lmoqda.
Tibbiyot sohasida amalga oshirilayotgan islohotlardan ko‘zlangan asosiy maqsad odamlarni rozi qilish, salomatligini yanada mustahkamlashdir, dedi Prezidentimiz. Joylardagi ahvol bilan tanishayotganimiz, tibbiyot muassasalardagi sharoitlarni o‘rganayotganimiz kelgusida ishlarimizni to‘g‘ri yo‘lga solishda yaxshi samara beradi.
Yangiyo‘l tumani tibbiyot birlashmasi hududi salkam 10 gektarni tashkil etadi. Davlatimiz rahbari bu yerda yaqin kelajakda 5 gektarda 20 dan ortiq yo‘nalishda xususiy, qolgan qismida davlat tibbiyot muassasalarini tashkil etish, ularni eng zamonaviy tibbiy asbob-uskunalar bilan ta’minlash yuzasidan topshiriqlar berdi.

Президент нашей страны посетил медицинское объединение Янгиюльского района
Глава нашего государства ознакомился с деятельностью данного медицинского объединения, побеседовал с лечащимися здесь больными, справился об их здоровье, поинтересовался созданными для них условиями.
В Янгиюльском районе проживает более 262 тысяч человек. Первый корпус районного медицинского объединения был построен в 1912 году, последний корпус был сдан в эксплуатацию в 1979 году. В последние годы в корпусах был выполнен частичный ремонт. К настоящему времени большинство корпусов медицинского учреждения устарело, оснащенность медицинским оборудованием не отвечает современным требованиям. Пациенты вынуждены посещать столичные медицинские учреждения и лечиться в них.
Главная цель осуществляемых в медицинской сфере реформ - достижение полного удовлетворения людей медицинскими услугами, укрепление их здоровья, сказал Президент нашей страны. Знакомство с положением дел на местах, изучение условий в медицинских учреждениях поможет нам наладить работу в будущем.
Территория районного медицинского объединения составляет почти 10 гектаров. Глава нашего государства дал поручения по организации на 5 гектарах этой площади частных, на оставшейся части - государственных медицинских учреждений, их оснащению самым современным медицинским оборудованием.