Shavkat Mirziyoyev Yangiyo‘l shahrida aholiga ko‘rsatilayotgan kommunal xizmat sifati bilan tanishdi
Davlat rahbari Yangiyo‘l shahridagi “Fayzli” mahalla fuqarolar yig‘inida bo‘ldi.
Shu yerda Yangiyo‘l shahrinining Bosh rejasi loyihasi, shahardagi ko‘p qavatli uy-joylarni ta’mirlash dasturi hamda xususiy uy-joy mulkdorlari shirkatlari faoliyatini zamonaviy texnologiyalar asosida takomillashtirish to‘g‘risida ma’lumot berildi.
Yangiyo‘l shahrida 86 ming 800 aholi istiqomad qiladi. 241 ta ko‘p qavatli uylar bo‘lib, ularga xususiy uy-joy mulkdorlari shirkatlari xizmat ko‘rsatadi.
Prezidentga taqdim qilingan loyihalarda shaharda oqova suv tarmoqlarini rekonstruksiya qilish va yangilash dasturi, Toshkent viloyatining Qibray va Zangiota tumanlarida suv ta’minotini yaxshilash, Chirchiq shahrining issiqlik tizimini takomillashtirish kabi ma’lumotlar o‘rin olgan.
Davlat rahbari “Fayzli” mahallasi profilaktika inspektori uyida bo‘ldi.
Aholi bilan muloqot qildi.
Prezident Yangiyo‘l shahridagi mavjud ko‘p qavatli uylarni to‘liq ta’mirlash, 7 qavatli 12 ta yangi ko‘p qavatli uy-joy, zamonaviy bog‘, bozor, supermarket, ko‘prik qurish bo‘yicha mutassaddilarga topshiriq berdi.

Shavkat Mirziyoyev visited citizens’ gathering of “Fayzli” makhalla in Yangiyul
As reported by the Press Service of the President of the Republic of Uzbekistan, the President was presented the draft general plan of Yangiyul, a program of repairing the apartment buildings of the city and improving activities of private homeowners’ associations on the basis of modern technologies.
86,8 thousand people are living in Yangiyul. There are 241 multi-storey houses in the city. They are served by private homeowners’ associations.
Presentation of projects was held on reconstruction and development of the city sewage networks, improvement of drinking water supply in Kibray and Zangiata districts, as well as of the heating system of the city of Chirchik.
The Head of our state visited the house of prevention inspector of “Fayzli” makhalla, talked with residents.
The President gave instructions to officials on carrying out full repair of multi-storey houses of Yangiyul, construction of 12 more apartment buildings, a modern park, a market, a supermarket and a bridge.