Zangiota tumanidagi “Highway Logistics” markazida tashkil qilingan bojxona bo‘limi, mavjud texnikalar, transport qatnovi va mahsulotlarni ortish hamda yetkazish tizimi bilan tanishib, qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini yetishtirish va saqlashda zamonaviy texnologiyalarni qo‘llash bo‘yicha zarur ko‘rsatmalar berdi.
Bu kabi logistika markazlarini har bir viloyatda tashkil qilish kerak, dedi Shavkat Mirziyoyev.
Shu yerda Toshkent viloyatining eksport salohiyatini oshirish, 2018-2019 yillarda meva-sabzavot mahsulotlarini yetishtirish, saqlash va qayta ishlash, charm-poyabzal sohasini rivojlantirish, chorvachilik, issiqxona xo‘jaligini tashkil etish dasturlari taqdimoti bo‘lib o‘tdi.

Президент начал поездку в Ташкентскую область
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 5 января 2018 года посетил Зангиатинский район Ташкентской области.
Глава нашего государства ознакомился с организованным в логистическом центре “Highway logistics” таможенным отделом, используемой здесь техникой, системой транспортировки, погрузки и доставки продукции потребителям, дал указания по применению современных технологий в заготовке и хранении сельхозпродукции.
Подобные таможенные центры необходимо организовать в каждой области, сказал Шавкат Мирзиёев. Здесь же состоялась презентация программ по повышению экспортного потенциала Ташкентской области, выращиванию, хранению и переработке плодоовощной продукции, развитию кожевенно-обувной промышленности, организации тепличных хозяйств  в 2018-2019 годах.