Qirg‘iziston Prezidenti Mustaqillik va ezgulik monumenti poyiga gul qo‘ydi
Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sooranbay Jeenbekov O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida Mustaqillik maydoniga tashrif buyurdi.
Mamlakatimizning bosh maydonida qad rostlagan Mustaqillik va ezgulik monumenti O‘zbekiston tanlagan yo‘l – mustaqillik, tinchlik va taraqqiyot timsolidir. Ushbu monument teran ma’no-mazmuni, g‘oyaviy-badiiy yechimi bilan O‘zbekistonning tinchliksevar siyosatini, xalqimizning bunyodkorlik va farovonlik yo‘lidagi ezgu intilishlarini o‘zida ifoda etadi.
Sooranbay Jeenbekov Mustaqillik maydoni tinchlik, do‘stlik va ezgulikni targ‘ib qilishda, o‘zbek xalqining buyuk kelajakka ishonchini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega me’moriy majmua ekanini alohida ta’kidladi.

President of Kyrgyzstan laid flowers at the Monument of Independence and Humanism
The President of the Kyrgyz Republic Sooronbay Jeenbekov, accompanied by the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Abdulla Aripov, visited the Mustakillik square.
The Monument of Independence and Humanism, erected in the main square of our country, embodies the path of independent and peaceful development chosen by Uzbekistan. The monument reflects peaceful policy of Uzbekistan, noble desire of our people for creation and prosperity with its deep meaning and content, ideological and artistic solutions.
Sooronbay Jeenbekov emphasized that Mustakillik square is a unique architectural complex, which is of great importance in promoting peace, friendship and humanism, strengthening the confidence of people of Uzbekistan in the great future.