Qirg‘iziston Prezidenti Mustaqillik va ezgulik monumenti poyiga gul qo‘ydi
Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sooranbay Jeenbekov O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida Mustaqillik maydoniga tashrif buyurdi.
Mamlakatimizning bosh maydonida qad rostlagan Mustaqillik va ezgulik monumenti O‘zbekiston tanlagan yo‘l – mustaqillik, tinchlik va taraqqiyot timsolidir. Ushbu monument teran ma’no-mazmuni, g‘oyaviy-badiiy yechimi bilan O‘zbekistonning tinchliksevar siyosatini, xalqimizning bunyodkorlik va farovonlik yo‘lidagi ezgu intilishlarini o‘zida ifoda etadi.
Sooranbay Jeenbekov Mustaqillik maydoni tinchlik, do‘stlik va ezgulikni targ‘ib qilishda, o‘zbek xalqining buyuk kelajakka ishonchini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega me’moriy majmua ekanini alohida ta’kidladi.

Президент Кыргызстана возложил цветы к монументу Независимости и гуманизма
Президент Кыргызской Республики Сооранбай Жээнбеков в сопровождении Премьер-министра Республики Узбекистан Абдуллы Арипова посетил площадь Мустакиллик.
Возвышающийся над главной площадью нашей страны монумент Независимости и гуманизма олицетворяет собой выбранный Узбекистаном путь независимого и мирного развития. Своим глубоким смыслом и содержанием, идейно-художественными решениями монумент отражает миролюбивую политику Узбекистана, благородное стремление нашего народа к созиданию и благополучию.
Сооранбай Жээнбеков особо отметил, что площадь Мустакиллик является уникальным архитектурным комплексом, имеющим важное значение в пропаганде мира, дружбы и гуманизма, укреплении уверенности узбекского народа в великом будущем.