Qishloq xo‘jaligi xodimlari Mustaqillik va ezgulik monumenti poyiga gulchambarlar qo‘yd
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan dekabr oyining ikkinchi yakshanbasi O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni etib belgilandi. Yurtimiz bo‘ylab bu yil ilk bor nishonlayotgan ushbu sana “Hosil bayrami” tadbirlari bilan uyg‘un o‘tmoqda.
Mustaqilligimiz va taraqqiyotimizning mustahkam huquqiy asosi – Konstitutsiyamiz qabul qilinganiga 25 yil to‘ldi. Qo‘shaloq bayramlar kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlardan poytaxtimizga tashrif buyurgan agrar sohaning eng ilg‘or vakillari Mustaqillik va ezgulik monumenti poyiga gulchambarlar qo‘ydi.
– Inson uchun tinchlik va totuvlikdan ko‘ra qadrliroq ne’mat yo‘q, – deydi Xorazm viloyatining Bog‘ot tumanidagi “Bog‘ot” fermer xo‘jaligi raisi, O‘zbekiston Qahramoni Sharifboy Rajabov. – Bugun biz erishayotgan yutuqlar zamirida ana shu buyuk ne’matlar sharofatidan. Ayniqsa, Prezidentimizning qishloq xo‘jaligiga, tadbirkorlikni, fermerlik harakatini rivojlantirishga doir sa’y-harakatlari, sohaga bo‘lgan yuksak e’tibor o‘z samarasini bermoqda. Bugun barchamizda islohotlarimizga daxldorlik hissi, mehnatimiz samarasiga bo‘lgan ishonch ortmoqda. Bu jihatlar dehqonu fermerlarimizning chin mehnati tufayli mo‘l hosil yetishtirilayotganida ham yaqqol namoyon. Bugungi bayramlar bizni yanada ruhlantirib, yangicha ruhda mehnat qilishga undaydi.

Работники сельского хозяйства возложили цветы к монументу Независимости и гуманизма
По инициативе Президента нашей страны Шавката Мирзиёева второе воскресенье декабря установлено Днем работников сельского хозяйства Республики Узбекистан.
Конституции Республики Узбекистан - прочной правовой основе нашего независимого развития - исполнилось 25 лет. В связи с этим, а также профессиональным праздником лучшие представители аграрной отрасли, прибывшие в столицу из Республики Каракалпакстан и областей, возложили цветы к монументу Независимости и гуманизма.
– Для человека нет ничего ценнее, чем мир и согласие, - говорит председатель фермерского хозяйства "Богот" Багатского района Хорезмской области, Герой Узбекистана Шарифбой Ражабов. – Именно они лежат в основе достигаемых нами успехов. Внимание Президента нашей страны к сельскому хозяйству, развитию предпринимательства, фермерского движения дает свои высокие результаты. Сегодня все мы сильнее чувствуем сопричастность к реформам, уверенность в результатах своего труда. Эти особенности находят свое воплощение в богатых урожаях, получаемых честным трудом дехкан и фермеров. Такие праздники, как сегодня, вдохновляют нас и призывают работать по-новому.