Qishloq xo‘jaligi xodimlari Mustaqillik va ezgulik monumenti poyiga gulchambarlar qo‘yd
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan dekabr oyining ikkinchi yakshanbasi O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni etib belgilandi. Yurtimiz bo‘ylab bu yil ilk bor nishonlayotgan ushbu sana “Hosil bayrami” tadbirlari bilan uyg‘un o‘tmoqda.
Mustaqilligimiz va taraqqiyotimizning mustahkam huquqiy asosi – Konstitutsiyamiz qabul qilinganiga 25 yil to‘ldi. Qo‘shaloq bayramlar kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlardan poytaxtimizga tashrif buyurgan agrar sohaning eng ilg‘or vakillari Mustaqillik va ezgulik monumenti poyiga gulchambarlar qo‘ydi.
– Inson uchun tinchlik va totuvlikdan ko‘ra qadrliroq ne’mat yo‘q, – deydi Xorazm viloyatining Bog‘ot tumanidagi “Bog‘ot” fermer xo‘jaligi raisi, O‘zbekiston Qahramoni Sharifboy Rajabov. – Bugun biz erishayotgan yutuqlar zamirida ana shu buyuk ne’matlar sharofatidan. Ayniqsa, Prezidentimizning qishloq xo‘jaligiga, tadbirkorlikni, fermerlik harakatini rivojlantirishga doir sa’y-harakatlari, sohaga bo‘lgan yuksak e’tibor o‘z samarasini bermoqda. Bugun barchamizda islohotlarimizga daxldorlik hissi, mehnatimiz samarasiga bo‘lgan ishonch ortmoqda. Bu jihatlar dehqonu fermerlarimizning chin mehnati tufayli mo‘l hosil yetishtirilayotganida ham yaqqol namoyon. Bugungi bayramlar bizni yanada ruhlantirib, yangicha ruhda mehnat qilishga undaydi.

Agricultural workers laid flowers at the monument of Independence and Humanism
On the initiative of the President of our country Shavkat Mirziyoyev, the second Sunday of December is established as the Day of Agricultural Workers of the Republic of Uzbekistan.
Today, 25 years have passed since the establishment of the Constitution of the Republic of Uzbekistan – a solid legal basis of our independent development. In connection with this, as well as a professional holiday, the best representatives of the agrarian sector, who arrived in the capital from the Republic of Karakalpakstan and the regions, laid flowers at the Monument of Independence and Humanism.
– There is nothing more valuable for a person than peace and harmony, – says the chairman of “Bogot” farm in Bagat district of Khorezm region, the Hero of Uzbekistan Sharifboy Rajabov. – They are on the basis of success achieved by us. The attention of the President of our country to agriculture, development of entrepreneurship, farmers’ movement gives its high results. Today, all of us feel our more active participation in reforms, confidence in the results of our work. These features are embodied in rich harvests, obtained by honest work of dehkans and farmers. Such holidays, as today, inspire and urge us to work in a new way.