MDH hukumat rahbarlarining kengaytirilgan tarkibdagi muzokaralarida Hamdo‘stlik mamlakatlari o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirish va mustahkamlashga oid qator masalalar muhokama qilindi.
Shundan so‘ng Hamdo‘stlik mamlakatlari o‘rtasida ko‘p qirrali hamkorlikni rivojlantirish, mazkur tuzilmaning institutsional va huquqiy mexanizmlarini takomillashtirishga doir o‘ndan ortiq hujjat imzolandi.
Ommaviy axborot vositalari vakillari bilan uchrashuvda majlis samarali bo‘lgani, imzolangan hujjatlar MDH mamlakatlari o‘rtasidagi amaliy hamkorlikni yanada rivojlantirishga xizmat qilishi ta’kidlandi.

The meeting of the Council of Heads of Governments of the CIS has concluded
During negotiations of the CIS heads of governments in an expanded format, issues of further development and strengthening of trade and economic cooperation between the countries of the Commonwealth were discussed.
More than ten documents were signed on development of multifaceted cooperation between the countries of the Commonwealth, improving the institutional and legal mechanisms of this structure.
At the meeting with representatives of the mass media, it was noted that the meeting was fruitful, the signed documents will serve to further development of constructive interaction of the CIS countries.