MDH hukumat rahbarlarining kengaytirilgan tarkibdagi muzokaralarida Hamdo‘stlik mamlakatlari o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirish va mustahkamlashga oid qator masalalar muhokama qilindi.
Shundan so‘ng Hamdo‘stlik mamlakatlari o‘rtasida ko‘p qirrali hamkorlikni rivojlantirish, mazkur tuzilmaning institutsional va huquqiy mexanizmlarini takomillashtirishga doir o‘ndan ortiq hujjat imzolandi.
Ommaviy axborot vositalari vakillari bilan uchrashuvda majlis samarali bo‘lgani, imzolangan hujjatlar MDH mamlakatlari o‘rtasidagi amaliy hamkorlikni yanada rivojlantirishga xizmat qilishi ta’kidlandi.

Завершилось заседание Совета глав правительств СНГ
В переговорах глав правительств СНГ в расширенном составе обсуждены вопросы о дальнейшем развитии и укреплении торгово-экономического сотрудничества между странами Содружества.
Затем подписаны более десяти документов о развитии многопланового сотрудничества между странами Содружества, совершенствовании институциональных и правовых механизмов данной структуры.
На встрече с представителями средств массовой информации отмечалось, что заседание прошло плодотворно, подписанные документы послужат дальнейшему развитию конструктивного взаимодействия стран СНГ.