Davlat tashrifining asosiy tadbirlari boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni Turkiya Respublikasi Prezidenti saroyida rasmiy kutib olish marosimi bo‘ldi.
Oliy martabali mehmon sharafiga faxriy qorovul saf tortdi. Shavkat Mirziyoyev va Rejep Tayyip Erdo‘g‘on shohsupaga ko‘tarildilar. O‘zbekiston va Turkiyaning davlat madhiyalari yangradi. Prezidentlar faxriy qorovul safi oldidan o‘tdilar.
Davlat rahbarlari tor doirada uchrashuv o‘tkazdi. Muloqotda mamlakatlarimiz o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi, tomonlarni qiziqtirgan mintaqaviy va xalqaro masalalar yuzasidan fikr almashildi.

Начались основные мероприятия государственного визита
Во Дворце Президента Турецкой Республики состоялась церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева.
В честь высокого гостя был выстроен почетный караул. Шавкат Мирзиёев и Реджеп Тайип Эрдоган поднялись на подиум. Прозвучали государственные гимны Узбекистана и Турции. Президенты обошли строй почетного караула.
Главы государств провели встречу в узком формате. На переговорах обсуждены перспективы развития сотрудничества между нашими странами, состоялся обмен мнениями по региональным и международным вопросам, представляющим взаимный интерес.