O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar idoralari xodimlari kuni munosabati bilan bir guruh xodimlarni mukofotlash to‘g‘risida
2017-10-23 | Hujjatlar
Mamlakatimizda jamoat xavfsizligi, tinchlik va barqarorlikni ta’minlash borasidagi ko‘p yillik fidokorona mehnati, xizmat burchini bajarish va milliy manfaatlarimizni himoya qilishda mardlik va jasorat ko‘rsatgani hamda yosh avlodni ona Vatanga sadoqat ruhida tarbiyalashga qo‘shgan munosib hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:
Yuldashev Akmaljon Nuritdinovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Tezkor ta’minlash boshqarmasi boshlig‘i
Anisimov Vitaliy Vasilevich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Jinoyat qidiruv bosh boshqarmasi o‘ta muhim ishlar bo‘yicha tezkor vakili
Rametov Maxmud Maxsetovich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi jinoyat qidiruv boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Abdusattarov Jamshid Tursunboyevich (marhum) - Toshkent viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati bataloni katta inspektori
Baymirzayev Avaz Rustambekovich - Toshkent viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Yangiyo‘l tumani yong‘in xavfsizligi bo‘limi harbiylashtirilgan yong‘in xavfsizligi qismi bo‘linma komandiri
Mirzayev Bahodir Baxtiyorovich (marhum) - Toshkent viloyati Bo‘ka tumani ichki ishlar bo‘limi avtotransport vositalari texnik holati, ulardan foydalanish qoidalari va me’yorlariga amal qilishni nazorat etish bo‘linmasi katta inspektori
Tillyayev Avaz Mansurovich - Farg‘ona viloyati Qo‘qon shahar ichki ishlar boshqarmasi profilaktika bo‘yicha katta inspektori
Umrzaqov Ziyoviddin Maxammadsoliyevich - Namangan viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi guruh komandiri
Axmedov Ergashbek Erkinovich - Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi jinoyat qidiruv boshqarmasi o‘ta muhim ishlar bo‘yicha tezkor vakili
Djavlonov Xurshid Ergashevich - Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Jabborov Otabek Kamoliddinovich - Namangan viloyati Ichki ishlar boshqarmasi terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Majidov Zohid Abduraxmanovich - Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Ruziyev Farrux Tal’atovich - Toshkent shahar Olmazor tumani ichki ishlar boshqarmasi profilaktika bo‘yicha katta inspektori
Samarov Saxobjon Sobirjonovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘limi katta ofitseri
Xojimurodov Bobir Gafurovich - Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yong‘in xavfsizligi boshqarmasi Jizzax shahar yong‘in xavfsizligi bo‘limi katta inspektori
Ergashev Xasan Tuxtamurodovich - Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi guruh komandiri
Adxamov Karimjon Komilovich - Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yong‘in xavfsizligi boshqarmasi Farg‘ona shahar yong‘in xavfsizligi bo‘limi boshlig‘i
Zaitov Ulug‘bek Abduraxmanovich - Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari – tergov boshqarmasi boshlig‘i
Kazakov Xamid Masharibovich - Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Qurbanov Maxsud Xoshimovich - Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi ekspert-kriminalistika bo‘limi boshlig‘i
Miralimov Mirjamol Yuldashevich - Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi boshlig‘i
Pardayeva Ugilshod Narmatovna - Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi kadrlar boshqarmasi boshlig‘ining tashkiliy-shtat ishlari bo‘yicha yordamchisi
Sadikov Akramxon Abdulazizovich - Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i
Tillayev Ruzikul Ikromovich - Navoiy viloyati Nurota tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika bo‘yicha katta inspektori
Xamrayev Mustafo Umarovich - Buxoro viloyati Qorovulbozor tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika bo‘yicha katta inspektori
Ergashov Oybek Axmatovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qorovul qo‘shinlari bosh boshqarmasi harbiy qism qorovul boshlig‘i
Yusupbayev Temur Kuandikovich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qo‘ng‘irot tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika bo‘yicha katta inspektori
Azizov Sarvar Muysinovich - Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Buxarov Rafik Botirovich - Jizzax viloyati Zafarobod tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika bo‘yicha katta inspektori
Norqulov G‘ayratjon Nomozovich - Navoiy viloyati Ichki ishlar boshqarmasi jinoyat qidiruv boshqarmasi o‘ta muhim ishlar bo‘yicha tezkor vakili
Soyidov G‘ayratilla Nigmatillayevich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Yong‘in xavfsizligi bosh boshqarmasi murakkab yong‘inlarni o‘chirish bo‘yicha respublika ixtisoslashtirilgan otryadi ekipaj komandiri
Sattarov Jasurbek Zufarovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi maxsus otryadi guruh komandiri
Safarov Dilshod Choriyevich - Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi katta mutaxassisi
Xayrilov Alisher Choriyevich - Surxondaryo viloyati Oltinsoy tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika bo‘yicha inspektori

2017-10-23 | Документы
За многолетний самоотверженный труд в обеспечении общественной безопасности, мира и стабильности в стране, проявленные мужество и отвагу при исполнении служебного долга и защите национальных интересов, а также за достойный вклад в воспитание молодого поколения в духе преданности Родине наградить:
Юлдашева Акмалжона Нуритдиновича - начальника управления оперативного обеспечения Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Анисимова Виталия Васильевича - оперуполномоченного по особо важным делам Главного управления уголовного розыска Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Раметова Махмуда Максетовича - заместителя начальника управления уголовного розыска Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Абдусаттарова Жамшида Турсунбоевича (посмертно) - старшего инспектора батальона дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Ташкентской области
Баймирзаева Аваза Рустамбековича - командира отделения военизированной части пожарной безопасности отдела пожарной безопасности Янгиюльского района Управления внутренних дел Ташкентской области
Мирзаева Баходира Бахтиёровича (посмертно) - старшего инспектора отделения контроля технического состояния автотранспортных средств, соблюдения правил и норм их использования отдела внутренних дел Букинского района Ташкентской области
Тилляева Аваза Мансуровича - старшего инспектора по профилактике управления внутренних дел города Коканда Ферганской области
Умрзакова Зиёвиддина Махаммадсолиевича - командира группы мобильного отряда особого назначения Управления внутренних дел Наманганской области
Ахмедова Эргашбека Эркиновича - оперуполномоченного по особо важным делам управления уголовного розыска Управления внутренних дел Хорезмской области
Джавлонова Хуршида Эргашевича - заместителя начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Сырдарьинской области
Жаббарова Отабека Камолиддиновича - заместителя начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Наманганской области
Мажидова Зохида Абдурахмановича - заместителя начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Самаркандской области
Рузиева Фарруха Талъатовича - старшего инспектора по профилактике управления внутренних дел Алмазарского района города Ташкента
Самарова Сахобжона Собиржоновича - старшего офицера отдела по координации деятельности мобильных отрядов особого назначения Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Хожимуродова Бобира Гафуровича - старшего инспектора отдела пожарной безопасности города Джизака управления пожарной безопасности Управления внутренних дел Джизакской области
Эргашева Хасана Тухтамуродовича - командира группы мобильного отряда особого назначения Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Адхамова Каримжона Комиловича - начальника отдела пожарной безопасности города Ферганы управления пожарной безопасности Управления внутренних дел Ферганской области
Заитова Улугбека Абдурахмановича - заместителя начальника Управления внутренних дел Сурхандарьинской области – начальника следственного управления
Казакова Хамида Машарибовича - заместителя начальника управления профилактики правонарушений Управления внутренних дел Хорезмской области
Курбанова Махсуда Хошимовича - начальника экспертно-криминалистического отдела Управления внутренних дел Самаркандской области
Миралимова Миржамола Юлдашевича - начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Главного управления внутренних дел города Ташкента
Пардаеву Угилшод Нарматовну - помощника начальника по организационно-штатной работе управления кадров Главного управления внутренних дел города Ташкента
Садикова Акрамхона Абдулазизовича - начальника отдела управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Андижанской области
Тиллаева Рузикула Икромовича - старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Нуратинского района Навоийской области
Хамраева Мустафо Умаровича - старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Караулбазарского района Бухарской области
Эргашова Ойбека Ахматовича - начальника караула войсковой части Главного управления караульных войск Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Юсупбаева Темура Куандиковича - старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Кунградского района Республики Каракалпакстан
Азизова Сарвара Муйсиновича - заместителя начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Бухарова Рафика Ботировича - старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Зафарабадского района Джизакской области
Норкулова Гайратжона Номозовича - оперуполномоченного по особо важным делам управления уголовного розыска Управления внутренних дел Навоийской области
Сойидова Гайратиллу Нигматиллаевича - командира экипажа республиканского специализированного отряда по тушению сложных пожаров Главного управления пожарной безопасности Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Саттарова Жасурбека Зуфаровича - командира группы специального отряда Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Сафарова Дилшода Чориевича - старшего специалиста мобильного отряда особого назначения Управления внутренних дел Бухарской области
Хайрилова Алишера Чориевича - инспектора по профилактике отдела внутренних дел Алтынсайского района Сурхандарьинской области
Юзбаева Нурлана Эрмухамедовича - сотрудника-водителя батальона патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Ташкентской области