2017-yilning 17-20-oktabr kunlari Pekin shahrida Shanxay hamkorlik tashkilotiga a’zo davlatlar Milliy koordinatorlari kengashining (MKK) navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi.
Hindiston, Pokiston, Qirg‘iziston, Qozog‘iston, Rossiya, Tojikiston, Xitoy va O‘zbekiston vakillari tomonidan tashkilot faoliyatining dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashildi, jumladan Hukumat rahbarlari kengashining bo‘lajak majlisi va boshqa tadbirlarga tayyorgarlikning borishi muhokama qilindi.
O‘zbekiston tomoni 20-oktabr kuni Toshkent shahrida Adliya vazirlari yig‘ilishi va 25-27-oktabr kunlari ShHTga a’zo davlatlarning Oliy sud raislari majlisi o‘tkazilishi to‘g‘risida majlis ishtirokchilariga ma’lumot berdi.

Очередное заседание СНК государств-членов ШОС
17-20 октября 2017 года в г.Пекине (КНР) прошло очередное заседание Совета национальных координаторов (СНК) государств-членов Шанхайской организации сотрудничества.
Представители Индии, Казахстана, Китая, Кыргызстана, Пакистана, России, Таджикистана и Узбекистана обменялись мнениями по текущим вопросам деятельности организации, в том числе о ходе подготовки к предстоящему заседанию Совета глав правительств (премьер-министров), другим совместным мероприятиям.
Узбекская сторона проинформировала участников заседания о проведении в г.Ташкенте 20 октября Совещания министров юстиций и 25-27 октября – Совещания председателей Верховных судов государств-членов ШОС.