Futzalchilarimiz Osiyo chempionatiga boradi
Eronda davom etayotgan futzal bo‘yicha 2018-yili Xitoy Taypeyida bo‘lib o‘tadigan Osiyo chempionati saralash bosqichi o‘yinlarining ikkinchi turida O‘zbekiston va Turkmaniston terma jamoalari maydonga tushdi.
Markaziy va Janubiy Osiyo mintaqasining “A” guruhidagi ushbu uchrashuvda futzalchilarimiz raqiblarini 4:2 hisobida mag‘lubiyatga uchratdi. Terma jamoamizga g‘alaba keltirgan gollarga Farhod Abdumavlonov, Ilhom Hamroyev, Artur Yunusov, Davron Choriyev mualliflik qildi.
Shuningdek, ikkinchi turda qirg‘izistonlik futzalchilar Nepal terma jamoasini 5:0 hisobida yengdi. Shu tariqa o‘z guruhida ikki uchrashuvda g‘alaba qozongan O‘zbekiston va Qirg‘iziston terma jamoalari muddatidan avval Osiyo chempionatining final bosqichiga yo‘l oldi.
Bugun, 17-oktabr kuni musobaqaning uchinchi turida O‘zbekiston va Qirg‘iziston terma jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tadi.

Узбекские футзалисты поедут на чемпионат Азии
Во втором туре продолжающегося в Иране отборочного этапа на чемпионат Азии, который пройдет в 2018 году в Китайском Тайпее, на поле вышли сборные команды Узбекистана и Туркменистана.
В данной встрече группы "А" среди стран Центральной и Южной Азии наши футзалисты обыграли своих соперников со счетом 4:2. Авторами голов стали Фарход Абдумавлонов, Илхом Хамроев, Артур Юнусов, Даврон Чориев.
Кроме того, в рамках второго тура представители Кыргызстана обыграли сборную команду Непала со счетом 5:0. Таким образом, сборные команды Узбекистана и Кыргызстана, победившие в двух встречах своей группы, досрочно вышли в финальный этап чемпионата Азии.
Сегодня, 17 октября, в третьем туре соревнования состоится матч между сборными командами Узбекистана и Кыргызстана.