Almazbek Atamboyev Mustaqillik va ezgulik monumentiga gul qo‘ydi
Mamlakatimizda davlat tashrifi bilan bo‘lib turgan Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Almazbek Atamboyev O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev hamrohligida Mustaqillik maydoniga tashrif buyurdi.
Qirg‘iziston Prezidenti ushbu muazzam maydon O‘zbekistonning tinchliksevar siyosatini, xalqimizning bunyodkorlik va farovonlik yo‘lidagi ezgu intilishlarini aks ettiruvchi noyob majmua ekanini alohida ta’kidladi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev rahnamoligida O‘zbekiston barcha sohalarda ulkan yangilanishlar yo‘lidan bormoqda. Mustaqillik maydoni me’moriy yechimi, teran ma’no-mazmuni bilan ana shu taraqqiyotning yuksak sur’atlarini ifoda etishda muhim ahamiyat kasb etadi. Maydon markazida qad rostlagan Mustaqillik va ezgulik monumenti O‘zbekiston tanlagan yo‘l – Mustaqillik yo‘lini targ‘ib qilishda, o‘zbek xalqining bunyodkorlik salohiyatini namoyon etishda muhim ahamiyatga ega, dedi Almazbek Atamboyev.

Алмазбек Атамбаев возложил цветы к монументу Независимости и гуманизма
Находящийся в нашей стране с государственным визитом Президент Кыргызской Республики Алмазбек Атамбаев в сопровождении Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева посетил площадь Мустакиллик.
Президент Кыргызстана особо отметил, что эта величественная площадь является уникальным комплексом, отражающим миролюбивую политику Узбекистана, благородные устремления узбекского народа во имя созидания и процветания.
Под руководством Президента Шавката Мирзиёева Узбекистан идет по пути больших преобразований и обновления во всех сферах. Площадь Мустакиллик своим архитектурным решением, глубоким смыслом символизирует эти высокие темпы развития. Воздвигнутый в центре площади монумент Независимости и гуманизма играет особую роль в пропаганде избранного Узбекистаном независимого пути развития, демонстрации созидательного потенциала узбекского народа, сказал Алмазбек Атамбаев.