Almazbek Atamboyev Mustaqillik va ezgulik monumentiga gul qo‘ydi
Mamlakatimizda davlat tashrifi bilan bo‘lib turgan Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Almazbek Atamboyev O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev hamrohligida Mustaqillik maydoniga tashrif buyurdi.
Qirg‘iziston Prezidenti ushbu muazzam maydon O‘zbekistonning tinchliksevar siyosatini, xalqimizning bunyodkorlik va farovonlik yo‘lidagi ezgu intilishlarini aks ettiruvchi noyob majmua ekanini alohida ta’kidladi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev rahnamoligida O‘zbekiston barcha sohalarda ulkan yangilanishlar yo‘lidan bormoqda. Mustaqillik maydoni me’moriy yechimi, teran ma’no-mazmuni bilan ana shu taraqqiyotning yuksak sur’atlarini ifoda etishda muhim ahamiyat kasb etadi. Maydon markazida qad rostlagan Mustaqillik va ezgulik monumenti O‘zbekiston tanlagan yo‘l – Mustaqillik yo‘lini targ‘ib qilishda, o‘zbek xalqining bunyodkorlik salohiyatini namoyon etishda muhim ahamiyatga ega, dedi Almazbek Atamboyev.

Almazbek Atambayev laid flowers at the Monument of Independence and Humanism
President of the Kyrgyz Republic Almazbek Atambayev, who is in our country on a state visit, accompanied by the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, visited the Mustakillik square.
The President of Kyrgyzstan emphasized that this majestic square is a unique complex reflecting the peaceful policy of Uzbekistan, the noble aspirations of people of Uzbekistan for the sake of creation and prosperity.
Uzbekistan is following the path of great changes and renewal in all spheres under the leadership of President Shavkat Mirziyoyev. The Mustakillik square symbolizes these high rates of development with its architectural solution and a deep meaning. The Monument of Independence and Humanism, erected in the center of the square, plays a special role in promoting the independent way of development chosen by Uzbekistan, demonstrating the creative potential of people of Uzbekistan, said Almazbek Atambayev.