Qirg‘iziston Prezidenti Toshkentga keldi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Almazbek Atamboyev 5-oktabr kuni davlat tashrifi bilan mamlakatimizga keldi.
Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida Qirg‘iziston Prezidenti Almazbek Atamboyev va uning rafiqasini O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rafiqasi bilan kutib oldi.
O‘zbekiston Prezidentining 5-6-sentabr kunlari Qirg‘izistonga davlat tashrifi chog‘ida bo‘lib o‘tgan oliy darajadagi muloqotning davomi sifatida ikki davlat rahbarlari o‘zaro manfaatli hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirish istiqbollarini muhokama qiladilar, mintaqaviy va xalqaro siyosatning dolzarb masalalari bo‘yicha fikr almashadilar.
O‘zbekiston Respublikasi va Qirg‘iziston Respublikasi o‘rtasida Qo‘shma deklaratsiya qabul qilinishi, shuningdek, turli sohalarda o‘zaro aloqalarni mustahkamlashga qaratilgan qator hujjatlar imzolanishi kutilmoqda.
Prezidentlarning Toshkent shahrida bo‘lib o‘tayotgan O‘zbekiston va Qirg‘iziston sanoat mahsulotlari ko‘rgazmasiga tashrif buyurishi ham rejalashtirilgan.

President of Kyrgyzstan has arrived in Tashkent
On October 5, President of the Kyrgyz Republic Almazbek Atambayev arrived in our country with a state visit at the invitation of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev.
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and his spouse met the President of Kyrgyzstan and his spouse at “Tashkent” international airport named after Islam Karimov.
In continuation of Uzbekistan – Kyrgyzstan dialogue at the highest level that was held on September 5-6 during the state visit of the President of Uzbekistan to Kyrgyzstan, the heads of the two states will discuss prospects for further development of bilateral cooperation, as well as exchange views on current issues of regional and international policy of mutual interest.
It is planned to adopt the Joint Declaration between the Republic of Uzbekistan and the Kyrgyz Republic, as well as sign a number of bilateral documents on deepening cooperation in various spheres.
The heads of the two countries will visit the exhibition of industrial products of Uzbekistan and Kyrgyzstan in Tashkent.