2017-09-14 | Siyosat
2017-yilning 13-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Germaniya Federativ Respublikasining mamlakatimizda o‘z diplomatik faoliyatini yakunlayotgan Favqulodda va Muxtor Elchisi Naythart Hofer-Vissingni qabul qildi.
Ikki tomon kun tartibi yuzasidan fikr almashish davomida O‘zbekiston va Germaniya o‘rtasida siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsion, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi munosabatlar an’anaviy va dinamik rivojlanayotgani qayd etildi.
Vazir Elchining mamlakatimizdagi to‘rt yillik muvaffaqiyatli faoliyati va hamkorlikning mustahkamlanishiga qo‘shgan shaxsiy hissasini ta’kidladi.
Elchi O‘zbekistondagi vazifasini ijro etishi uchun yaratilgan qulay sharoitlar uchun minnatdorchilik bildirdi.

2017-09-14 | Политика
13 сентября 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Федеративной Республики Германия Найтхарта Хёфера-Виссинга, завершающего свою дипломатическую миссию в нашей стране.
В ходе обмена мнениями по двусторонней повестке дня стороны констатировали традиционно дружественные и динамично развивающиеся отношения между Узбекистаном и Германией в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях.
Министр отметил успешный характер четырехлетней деятельности Посла в нашей стране и его личный вклад в укрепление сотрудничества.