Lester Universiteti delegatsiyasi bilan uchrashuv
Buyuk Britaniyaning yetakchi universitetlaridan biri hisoblangan Lester Universitetining O‘zbekiston ta’lim muassasalari bilan O‘zbekiston-Buyuk Britaniya munosabatlarini mustahkamlash doirasida hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlari yuzasidan batafsil suhbat bo‘lib o‘tdi.
Sara Dikson 2017-yil 3-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bilan imzolangan JIDU qoshida Lester Xalqaro tadqiqotlar oliy maktabini yaratish haqidagi hamkorlik Memorandumi haqida so‘zlab berdi. Ushbu xujjatda turli sohalarda birgalikda ilmiy tadqiqotlar olib borish ko‘zda tutilgan.
Uchrashuv chog‘ida ikki mamlakat oliy o‘quv yurtlari o‘rtasidagi aloqalarni yanada rivojlantirishda, jumladan Lester Universiteti bilan O‘zbekistonning boshqa universitetlari o‘rtasida aloqalarni kengaytirishga tomonlarda qiziqish mavjudligi tasdiqlandi.

Встреча с делегацией Университета Лестера
11 сентября 2017 года в Министерстве иностранных дел была принята находящаяся в нашей стране делегация Университета Лестера  во главе с проректором Сарой Диксон.
Состоялся предметный разговор о перспективных направлениях сотрудничества одного из ведущих вузов Великобритании – Университета Лестера с учебными заведениями Узбекистана в контексте укрепления узбекско-британских отношений.
Сара Диксон рассказала о подписании 3 мая 2017 года с Университетом мировой экономики и дипломатии Меморандума о сотрудничестве по созданию Лестерской высшей школы международных исследований при УМЭД, предусматривающий проведение совместных научных исследований по различным направлениям.
Стороны также подтвердили заинтересованность в дальнейшем развитии межвузовских контактов, в том числе Университета Лестера с другими университетами Узбекистана.