Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev "Kattaqo‘rg‘on" dala-o‘quv maydonida o‘tkazilgan operativ taktik mashqlarni kuzatdi
2017-08-28 | Siyosat
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qo‘mondoni Shavkat Mirziyoyev 28-avgust kuni Janubi-g‘arbiy maxsus harbiy okrug qo‘shinlarining jangovar tayyorgarlik rejasiga muvofiq “Kattaqo‘rg‘on” dala-o‘quv maydonida o‘tkazilgan operativ taktik mashqlarni kuzatdi.
Mazkur dala-o‘quv maydonida Mudofaa vazirligi qo‘shinlari tomonidan dushman tahdidini qaytarish va uni yo‘q qilishga doir mashg‘ulotlar bir-biriga bog‘liq bo‘lgan jami oltita jangovar harakatlar epizodi va uchta alohida epizodda namoyish etildi. Vatanimiz himoyachilari barcha vazifalarni muvaffaqiyatli bajardi.
Davlatimiz rahbari harbiy mutaxassislar bilan suhbatlashdi. Harbiylarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning xizmat va hayot sharoitlarini yaxshilash, bilimi va ma’naviyatini yuksaltirish masalalariga e’tibor qaratildi. Shavkat Mirziyoyev milliy armiyamiz moddiy-texnik ta’minoti bilan shug‘ullanadigan alohida tuzilma tashkil etish zarurligini ta’kidladi.
Prezidentimiz Mudofaa vazirligi qo‘shinlarida qo‘llanib kelinayotgan harbiy texnika va qurol-aslahalar, ya’ni zirhli texnikalar, artilleriya qurollari, motoo‘qchi bo‘linmalaridagi avtomobillar, razvedka va aloqa vositalari bilan tanishdi.

Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев наблюдал за оперативно-тактическими учениями, проведенными на учебно-полевом полигоне "Каттакургон"
2017-08-28 | Политика
Президент Республики Узбекистан, Верховный Главнокомандующий Вооруженными Силами Шавкат Мирзиёев 28 августа наблюдал за оперативно-тактическими учениями, проведенными на учебно-полевом полигоне "Каттакургон" согласно плану боевой подготовки войск Юго-Западного особого военного округа.
На данном учебно-полевом полигоне войсками Министерства обороны были продемонстрированы шесть эпизодов взаимосвязанных боевых действий по отпору и уничтожению вражеской угрозы и три отдельных эпизода. Защитники Родины успешно выполнили все задания.
Глава нашего государства побеседовал с военными специалистами. Было обращено внимание на вопросы всесторонней поддержки военнослужащих, улучшения условий их службы и жизни, повышения знаний и духовности. Шавкат Мирзиёев отметил необходимость создания отдельной структуры, занимающейся материально-техническим обеспечением нашей национальной армии.
Президент нашей страны ознакомился с применяемыми в войсках Министерства обороны военной техникой и оружием, то есть броневой техникой, артиллерийским вооружением, автомобилями в мотострелковых подразделениях, средствами разведки и связи.