O‘zbekiston-Qirg‘iziston hukumatlararo komissiyalarining bo‘lajak majlislariga doir
2017-yilning 16-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov boshchiligidagi delegatsiya amaliy tashrif bilan Qirg‘iziston Respublikasida bo‘ladi.
O‘zbekiston delegatsiyasi Bishkek shahrida bo‘lib o‘tadigan Ikki tomonlama hamkorlik bo‘yicha va Davlat chegarasini delimitatsiya va demarkatsiya qilish bo‘yicha O‘zbekiston-Qirg‘iziston hukumatlararo komissiyalari majlislarida ishtirok etadi.
Qirg‘iziston tomonidan Hukumatlararo komissiyalarning hamraisi Qirg‘iziston Respublikasi Bosh vaziri Sooronbay Jeenbekov.
Muzokaralar davomida O‘zbekiston va Qirg‘iziston o‘rtasidagi munosabatlarni rivojlantirishning dolzarb masalalarini muhokama qilish kutilmoqda.

On upcoming meetings of Uzbek-Kyrgyz intergovernmental commissions
On August 16, 2017, the delegation of the Republic of Uzbekistan headed by the Prime Minister Abdulla Aripov will pay a working visit to the Kyrgyz Republic.
In Bishkek, the delegation of Uzbekistan will participate in the upcoming meetings of Uzbek-Kyrgyz intergovernmental commissions on bilateral cooperation, and on the delimitation and demarcation of the state border.
The co-chairman of the Kyrgyz part of the intergovernmental commissions is the Prime Minister of the Kyrgyz Republic Sooronbay Jeenbekov.
It is planned to discuss topical issues of development of relations between Uzbekistan and Kyrgyzstan.