Yunusobod tumanida Adabiyot bog‘i barpo etiladi
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev Bo‘zsuv kanali bo‘yida barpo etiladigan ushbu bog‘ loyihasi bilan tanishdi.
Bog‘da kitob o‘qish uchun maxsus joylar, favvoralar, amfiteatr, ko‘rgazma pavilyonlari, sport va sog‘lomlashtirish zonalari, kamonchilar va havaskor baliqchilar klublari tashkil etiladi, zamonaviy attraksionlar o‘rnatiladi. Bog‘ hududga tutash Shahidlar xotirasi xiyoboni bilan o‘zaro uyg‘unlik kasb etadi.
Shavkat Mirziyoyev bu yerni madaniyat va ma’naviyat maskaniga aylantirish, yoshlar, kitobxonlar uchun barcha sharoitlar yaratish bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi. Bog‘ni barpo etishda tabiiy relyefdan oqilona foydalanish, turli daraxt va gulzorlarni ko‘paytirish zarurligini ta’kidladi.

Literary Park will be built in Yunusabad district
President Shavkat Mirziyoyev got acquainted with the project of this park that will be created on the bank of Bozsu canal.
In the park, it is envisaged to create special places for reading books, to build fountains, an amphitheater, exhibition pavilions, sports and health zones, organize archery and amateur fishing clubs, establish modern attractions. The park project is prepared in a harmonious combination with “Shahidlar hotirasi” (“Memory of martyrs”) memorial complex.
Shavkat Mirziyoyev gave instructions on turning the park into a center of culture and enlightenment, creating all conditions for readers, noted the need for rational use of natural relief in creation of the park, expansion of the landscaping zone due to ornamental trees and flowers.