"Nasaf"ning yangilangan stadioni
"Nasaf" futbol klubining uchrashuvlari o‘tkaziladigan ushbu stadionning ochilish marosimida davlat va jamoat tashkilotlari vakillari, sportchilar, ommaviy axborot vositalari xodimlari, futbol ixlosmandlari ishtirok etdi.
Prezidentimiz rahnamoligida jismoniy tarbiya va sportni rivojlantirish, ayniqsa, millionlar o‘yini bo‘lgan futbolning ommaviyligini yanada oshirish, futbol klublarining moddiy-texnik bazasini mustahkamlash, jahon talablariga javob beradigan zamonaviy stadionlar barpo etishga alohida e’tibor qaratilayotgani ta’kidlandi.
Amalga oshirilgan keng ko‘lamli bunyodkorlik ishlari samarasida 21 ming tomoshabinga mo‘ljallangan ushbu stadionda muxlislar uchun barcha sharoit yaratilgan. Maydonga zamonaviy muhandislik-komunikatsiya vositalari o‘rnatilib, “Kentucky bluegrass” navli sifatli chim yotqizildi.
– Futbol stadioni juda zamonaviy va ko‘rkam qilib qayta qurilganidan muxlis sifatida g‘oyat xursand bo‘ldim, – deydi qarshilik Farhod Boymurodov. – Qarshida ham rivojlangan davlatlardagidan qolishmaydigan stadion barpo etilgani butun Qashqadaryo ahliga quvonch bag‘ishlash bilan birga, qalbimizni faxr-iftixorga to‘ldirdi. Yevropa klublari stadionini televizorda ko‘rib, havas qilar edik. Mana, endi bizning shahrimizda ham havas qilsa arzigulik stadion bor. Futbolchilarimiz endi shunga yarasha oliy liga uchrashuvlari va xalqaro miqyosda katta yutuqlarga erishib, muxlislarni xursand qiladi, deb ishonamiz.
Estrada xonandalari va yosh ijrochilar ishtirokida konsert namoyish etildi. Shundan so‘ng O‘zbekiston kubogi chorak finalining dastlabki uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Unda “Nasaf” klubi “Qo‘qon – 1912” jamoasini yirik hisobda (4:1) mag‘lub etdi.

Обновленный стадион "Насаф"
В церемонии открытия этого стадиона, где проводятся встречи футбольного клуба "Насаф", приняли участие представители государственных и общественных организаций, спортсмены, работники средств массовой информации, болельщики.
Отмечалось, что под руководством Президента нашей страны уделяется особое внимание развитию физической культуры и спорта, особенно повышению массовости занятий футболом – игры миллионов, укреплению материально-технической базы футбольных клубов, строительству стадионов, отвечающих мировым требованиям.
В результате реализованной масштабной работы на этом стадионе, рассчитанном на 21 тысячу зрителей, созданы все необходимые условия. Здесь установлено современное инженерно-коммуникационное оборудование, положен качественный газон сорта “Kentucky bluegrass”.
– Мы рады такой реконструкции стадиона, теперь он обрел современный и привлекательный вид, – говорит Фарход Боймуродов из Карши. – Этот новый стадион подарил чувства радости и гордости всем жителям Кашкадарьинской области. Раньше стадионы европейских клубов мы видели только по телевизору. А теперь такой же стадион есть и у нас. Мы верим, что наши футболисты добьются больших успехов на встречах высшей лиги, порадуют болельщиков.
Была представлена концертная программа с участием звезд эстрады и молодых исполнителей. Затем состоялась первая встреча четвертьфинала кубка Узбекистана. На ней клуб “Насаф” обыграл команду “Кукон – 1912” с крупным счетом – 4:1.